Urszula Nakielska

„17 mgnień wiosny…”
Gdy w 2002 roku zaczynał się pierwszy Bal Gimnazjalny, nikt nie przypuszczał, że nasza szkoła będzie mogła pochwalić się później wspaniałą siedemnastoletnią historią. W budynku przy Olgierda 35/41 w Warszawie kształciły się od 1999 roku kolejne roczniki uczniów. To tutaj nabywali wiedzy, umiejętności i mądrej dojrzałości. Odkrywali swoje talenty, świętowali sukcesy, ale i odpowiedzialnie wyciągali wnioski z popełnianych błędów. Wreszcie, to tutaj swoje silne więzi tworzyły wkraczające w dorosłość przyjaźnie.
Dziś ostatni Bal w wygaszanym Gimnazjum 142 im. Z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie. Uśmiechy, tańce, poczucie wspólnoty to najbardziej widoczne cechy tego wydarzenia. Świetnie spisali się rodzice, organizując bal, dbając o bezpieczeństwo młodzieży. A sami uczniowie przy swojej spontaniczności i naturalności zachowali kulturalny umiar, nie tracąc nic z przyjemnego szaleństwa.
Bal 2019 mijał tanecznie, ale i w rozmowach, w zwariowanej foto-budce, w kolejnych kęsach pizzy, smaku czekolady na gorąco i innych przyjemnościach… Już niedługo wakacje, a po nich naszych uczniów czekają już kolejne wyzwania. Już teraz życzymy Wam powodzenia!

dzu