Urszula Nakielska

„Dobre serca, pyszny tort – grudzień w klasie 3/1”

Kiedy nadchodzi grudzień, zewsząd słychać świąteczne melodie, oczy cieszą  kolorowe, mieniące się ozdoby, a w powietrzu unosi się zapach pierników i pomarańczy, każdy myśli o nadchodzących świętach – wigilijnej kolacji w gronie najbliższych, prezentach.

Niestety, nie dla wszystkich jest to łatwy czas. W tym roku klasa 3/1 włączyła się do akcji „Szlachetna paczka”. Pomogliśmy samotnej, starszej pani Halinie. Udało nam się zgromadzić różnorodne produkty spożywcze, kosmetyczne, środki czystości, które z pewnością przydadzą się w najbliższym czasie. Przygotowaliśmy również kartki świąteczne z życzeniami. Stworzone paczki pani Halina otrzymała podczas wielkiego finału  –  8 grudnia.

My natomiast mogliśmy razem spędzić miło czas, grając w kręgle podczas wspólnego wyjścia z okazji Mikołajek. Nie mogło oczywiście zabraknąć klasowej wigilii. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Na stole pojawiły się tradycyjnie: czerwony barszcz z uszkami, grzybki w cieście, sałatki, mnóstwo ciast i owoców. A w podziękowaniu za włożone serce, wysiłek i zaangażowanie w tworzenie szlachetnej paczki uczniowie dostali piękny tort wykonany przez tatę Magdy.