admin

W czwartek 27 listopada publiczność „Kino Patio” zasiadła na fotelach, chrupała popcorn i chipsy, wymieniała szepty z osobami towarzyszącymi i… i pięknymi, trafnymi komentarzami w pełni zasługiwała na wysokie ocenki za aktywność! Wieczór w ZS nr 113 licealistom i gimnazjalistom upłynął na spotkaniu ze współczesnymi filmami animowanymi.

Oglądaliśmy bardzo ciekawe i mądre filmy Wojtka Wawszczyka – „Mysz”, „Bezgłowy”, „Pingwin” – z niecierpliwością czekamy na dostępność jego wspaniałej „Ławki”. Podziwialiśmy też dzieła Tomka Bagińskiego – „Katedrę” i Animowaną historię Polski” – oraz znaną produkcję Grzegorza Jonkatysa – „Arkę”. Osobne refleksje wywołały „Schody” Stefana Schabenbecka – symbolika losu człowieka, motyw homo viator.

Znów okazało się, że film to nie tylko rozrywka, ale też wartościowe poznanie i punkt wyjścia do twórczej rozmowy. No właśnie, tym razem zabrakło rodziców, z którymi tak wspaniale prowadziliśmy spotkanie przy „Dziewczynach do wzięcia” i „Męskiej sprawie”. Uwaga! Liczę na Was za tydzień! A dziś żałujcie, że Was nie było, oglądaliśmy dawny przebój z telewizji czasów PRL-u – kreskówkę „La Linea (Linia, Balum Balum)” – to włoski cykl krótkich filmów animowanych o bohaterze żyjącym w świecie wykreowanym przez linię narysowaną tajemniczą ręką. Na drodze ludzika wyrastały wciąż nowe przeszkody, a wszystkiemu towarzyszyła charakterystyczna muzyka: balum, balum. Na pewno wiele osób było fanami tych zabawnych historyjek.

Tymczasem już teraz zapraszam na NASZ FILM, czyli produkcję uczennic klasy 3/2 – „My, 2014, czyli jacy są gimnazjaliści”. Zapraszam zarówno uczniów, jak i rodziców, i koniecznie osoby, które przyczyniły się do powstania filmu! Do zobaczenia!

DZU