Urszula Nakielska

„Laur Michała Anioła”

Nasze liceum wzięło udział w ogólnopolskim konkursie „Laur Michała Anioła” na najbardziej innowacyjną i kreatywną szkołę. Organizatorem było kieleckie kuratorium oświaty. Przeszliśmy do finałowego etapu, a potem zaproszono nas na galę rozdania nagród. Wydarzenie to odbyło się 3 października 2018 roku.

Gali towarzyszyły targi edukacyjne i prezentacje działaczy związanych z edukacją, ukazujące min. inspirujące projekty, praktyki szkolne. Odbyły się też liczne rozmowy kuluarowe, podczas których można było zainicjować interesującą współpracę między szkołami, firmami zajmującymi się edukacją.

Nasz szkoła znalazła się w gronie 48 placówek z całej Polski – od przedszkoli po szkoły średnie – nominowanych do ścisłego finału. W tym zbiorze było tylko pięć liceów. Jednak główne nagrody jury przyznało przedszkolu i dwóm szkołom podstawowym.

Warto podkreślić, że zgłoszona przez CXXXVII LO im. R. Schumana praca konkursowa, czyli film o innowacji w szkole, została wykonana przez naszych uczniów i dotyczyła tylko tutoringu. Natomiast prezentacje filmowe wybrane przez jury wyraźnie były przygotowane przez zawodowych filmowców i dotyczyły ogółu działań w danej instytucji.

Serdecznie gratulujemy naszym licealistom (i absolwentom, którzy nas wsparli swoim występem w filmie) wyniku w konkursie, jakim było wyróżnienie w postaci udziału w ścisłym finale, a nade wszystko samodzielnej i efektywnej pracy! A zainteresowanych zapraszam do obejrzenia owego filmu o tutoringu:

https://www.youtube.com/watch?v=m1_nnnu9gJo&feature=youtu.be

DZU