admin

W dniu 1 maja w Łazienkach Królewskich odbył się Piknik Europejski z okazji 9 rocznicy wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Nasza szkoła jako jedyna z całej Warszawy była reprezentowana przez naszych uczniów z gimnazjum i liceum.

Wszyscy stawiliśmy się na zbiórce wolontariuszy i zostały nam przydzielone zadania w postaci informowania mieszkańców Warszawy oraz zaproszonych gości na temat znaczenia tego dnia oraz integracji europejskiej. Ponadto braliśmy udział w XVIII wiecznej grze „Trou madame” polegającej na rzucaniu pięciu kulek do wąskiej bramki. Honorowym Gościem Pikniku Europejskiego był Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z Małżonką.

Wizyta Prezydenta zakończyła się w Amfiteatrze przemówieniem i wspólnym odsłuchaniem Hymnu Unii Europejskiej zagranym przez Orkiestrę Garnizonu Warszawa. Warto również wspomnieć, że w trakcie imprezy można było obejrzeć kopię rękopisu Konstytucję 3 Maja wystawioną w pałacu na Wyspie. Piknik zakończył się w godzinach popołudniowych, a my mamy wielką nadzieję, że już za rok znowu to uczniowie naszej szkoły będą znowu tymi jedynymi, którzy zapewnią oprawę tej imprezy.

                                                                                                        Aneta Modzelewska klasa 2/1