Katarzyna Pyrczak

Już po raz szósty Urząd Dzielnicy Targówek m.st. Warszawy zorganizował grę ratowniczą „Na Ratunek”. W ćwiczeniach wzięło udział ponad 200 młodych ludzi z 21 szkół z Targówka. W rywalizacji pomiędzy szkołami średnimi wygrało nasze CXXXVII LO !!! Trzeba jednak zaznaczyć, że konkurencja w trakcie zawodów była bardzo wysoka – rywalizowaliśmy ze szkołami mającymi w swoim składzie uczniów klas sportowych! Mimo to pokazaliśmy, że najważniejszy jest charakter drużyny i przede wszystkim umiejętność logicznego myślenia i działania w grupie.

Naszą „dziesiątkę” tworzyli uczniowie klasy I B LO: Oliwia Malinowska – pozytywny duch walki i doświadczenia tej drużyny, do końca mocna i oddana sprawie w każdej konkurencji, Nikola Diamante i Kinga Pawłowska – zawsze czujne i pewne w podejmowaniu decyzji, zmęczone i zdyszane oddały kawał życia sprawie, Kamil Kurek, który najszybciej pokonał ściankę wspinaczkową zatykając usta niedowiarkom stojącym na dole, Jakub Wąsik i Radosław Rossa, którzy z nieziemskim zapałem walczyli we wszystkich konkurencjach na basenie, a ich bieg na czas mógł zawstydzić niejednego olimpijczyka, Piotr Stańczewski i Piotr Miecznikowski, którzy oddali serca organizując czas, logistykę i taktykę grupy samemu przy tym zalewając się potem. I wreszcie dwie uczennice klasy drugiej: Kornelia Czarnecka i Natalia Koc–Toczyska – dziewczyny wykazały się ogromnym zapałem do walki, nie dały się sprowokować podczas symulowanego ataku terrorystycznego, a ich szybkość, doświadczenie i entuzjazm wzorowo udzielił się młodszym koleżankom i kolegom.

Dziękujemy Wam Drodzy Uczniowie za Wasze zaangażowanie, poświęcony czas i energię którą włożyliście w te zawody !!!  Brawo !!! (MSW)