Urszula Nakielska

„Niezwykły – ostatni, strajkowy, symboliczny…”

Niezwykły – ostatni, strajkowy, symboliczny… takie właśnie były okoliczności egzaminu gimnazjalnego w roku szkolnym 2018/2019. Na skutek zmian w szkolnictwie zostaje wygaszone gimnazjum.  Z powodu protestu nauczycieli odbył się on w nietypowych warunkach. No i pozostaje symbolika – wkraczanie w dojrzałość, pożegnanie z przyjaciółmi, z klasową paczką…

Ale – trema, niecierpliwość, humor jak w poprzednich latach. Ostatnie pytania, konsultacje przed egzaminem jak zwykle dotyczyły pewniaków, które gdzieś zniknęły po otwarciu arkusza. Za to w przerwie między turami egzaminu pożywne bułeczki od razu poprawiły nastroje, a mineralna zbalansowała elektrolity, by szare komórki podjęły kolejne wyzwanie!

Już niebawem wyniki. Potem zacznie się gorący czas rekrutacji i niekiedy niełatwych decyzji… Drodzy gimnazjaliści! Trzymamy za Was kciuki! Egzamin kwietniowy dopiero otwiera przed Wami kolejne drzwi. Bez względu na wybór nowej szkoły, w Schumanie zawsze będziemy Was ciepło wspominać i wspierać Was na drodze rozwoju – coraz bardziej samodzielnych i odpowiedzialnych kroków.

dzu