Urszula Nakielska

Schuman na „Teatraliach 2019”

Tegoroczny festiwal artystyczny „Teatralia” jak zwykle zgromadził fanów piosenki, tańca i teatru. W wydarzeniu zorganizowanym przez ZS nr 40 w Warszawie wzięli udział także uczniowie ze CXXXVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie.

Młodzi artyści szybko wprowadzili publiczność w niezwykły nastrój. Okazali się kreatorami świata sztuki, który widzów, słuchaczy przeniósł w inną rzeczywistość. Wrażliwość, talent, umiejętności wykonawców budziły szczery podziw osób zgromadzonych na widowni i jurorów.

Wspaniale zatańczyła Wiktoria Majewska z Schumana. Jej technika i walory artystyczne występu zostały nagrodzone przez publiczność brawami, a przez jury I miejscem! Brawo, gratulacje!

W konkursie wokalnym wzięło udział wielu wykonawców. Pięknie zaprezentowały się uczennice z Schumana, imponując różnorodnością stylu, ekspresją, skalą talentu. Ostatecznie Wiktoria Kamieniecka zdobyła trzecie miejsce, a na jej występ bardzo owacyjnie zareagowała publiczność. Podziwialiśmy także silny głos Zuzanny Truszewskiej, którą jury nagrodziło wyróżnieniem. Wyróżnienie otrzymał także kobiecy zespół z Schumana „Mayday! Mayday!” za oryginalność własnej kompozycji i oczywiście jej wykonanie… Pięknie zaśpiewały także Roksana, Julia, Kornelia, Marysia i Wiktoria. Każda w swoim niepowtarzalnym stylu, dostarczając publiczności wielu emocji, wzruszeń.

Na końcu oceniono występy teatralne. Spektakl w wykonaniu uczniów z Schumana powstał na podstawie scenariusza napisanego przez Kubę Szaniawskiego z klasy 1A. Przedstawienie w trafny sposób piętnuje wady współczesnych Polaków, którzy… udają się na wycieczkę w kosmos i odwiedzają planetę B – 612, spotykając na niej Małego Księcia. Jakie będą skutki takiej konfrontacji?  – Zachęcam do obejrzenia spektaklu. Żywiołowe reakcje publiczności w trakcie jego trwania sugerowały, że na pewno jest on wart obejrzenia. A zdaniem jury zasłużyło na II miejsce w konkursie i przyznanie wyróżnienia.

dzu