Marta Cieślukowska

19 maja 2018 r. po raz kolejny  w Warszawie odbyła się Noc Muzeów. Tego dnia mieszkańcy stolicy mogli bezpłatnie zwiedzać warszawskie muzea i poczuć niezwykłą atmosferę symbolicznej podróży w czasie. Atrakcja ta trwała od godziny 19.00 aż do 1.00 w nocy i przyciągnęła mnóstwo ludzi, którzy z wielkim zaciekawieniem zwiedzali muzea na terenie całej Warszawy.

Do wyboru było wiele ciekawych miejsc m.in takich jak Muzeum Neonów, Muzeum Narodowe czy Warszawskich Filtrów. Wśród nich była Reduta Banku Polskiego. W tym właśnie budynku i na jego placu Grupa Historyczna Zgrupowanie „Radosław”, do której należy uczeń z naszej szkoły, zorganizowała m.in liczne dioramy ukazujące różne epizody z Powstania Warszawskiego. Można było też wziąć udział w grze miejskiej, której tematem była młodzież walcząca w powstaniu. Na specjalnej ekspozycji zwiedzający mogli zobaczyć unikatowe pamiątki z tamtych wydarzeń, na co dzień będące w zbiorach prywatnych. Główną atrakcją było jedyne w swoim rodzaju spotkanie z samymi Powstańcami.

Tegoroczna Noc Muzeów była znów okazała się niezwykłym wydarzeniem, które wielu ludziom ukazało historię w sposób ciekawy i fascynujący.  Dzięki temu każdy na swój sposób mógł poznać ją na nowo.

Patryk Stefański kl.3/4