Urszula Nakielska

„Studniówka maturzystów z Schumana”

Dokładnie 107 dni przed egzaminem maturalnym, 19 stycznia 2019 r. odbyła się Studniówka uczniów naszego liceum. Po prawie trzech latach wytężonej pracy, zdobywania wiedzy i osiągania wyznaczonych celów, mieliśmy okazję do spędzenia jednej nocy na zabawie bez zmartwień oraz stresu związanego z nadchodzącym egzaminem maturalnym.

Punktualnie o godz. 19.15 w hotelu Złote Dęby rozpoczęła się uroczystość, którą uświetnili swoją obecnością  Pan Burmistrz Sławomir Antonik wraz z żoną, dyrekcja naszego liceum w osobie Pani Dyrektor Jolanty Kaczmary oraz zaproszeni goście. Po ceremonii powitania krótkie przemówienia wygłosili Pan Burmistrz oraz Pani Dyrektor.

Tradycyjnie bal studniówkowy rozpoczął polonez w wykonaniu przyszłych maturzystów, przygotowany przez Panią Wiolettę Marczewską i Pana Andrzeja Kamińskiego. Staropolski taniec poprzedziły słowa  wieszcza – Adama Mickiewicza – „Poloneza czas zacząć”, które zacytowała Pani Jolanta Kaczmara. Nasi goście obejrzeli również walca  wiedeńskiego w wykonaniu uczniów z klasy 3A, do którego choreografię przygotowała mama naszej koleżanki –  Pani Katarzyna Huzar. Po tańcu przyszła pora na podziękowania i kwiaty dla dyrekcji, grona pedagogicznego, wychowawcy oraz rodziców. Na zakończenie oficjalnej części studniówki wspólnie z naszymi nauczycielami zatańczyliśmy taniec do utworu Adele. Następnie przyszedł czas na zdjęcia grupowe, gratulacje oraz rozmowy z obecnymi.

Właściwa zabawa rozpoczęła się zaraz po ciepłym posiłku. Parkiet dość szybko zapełnił się tańczącymi. Około godz. 22 mieliśmy okazję obejrzeć popisowe występy wokalne i taneczne naszych koleżanek i kolegów. Atrakcjami uroczystości były studio fotograficzne, w którym robiliśmy sobie zabawne zdjęcia z wykorzystaniem gadżetów oraz mini bar z pysznymi bezalkoholowymi drinkami.

Czas płynął wszystkim zdumiewająco szybko i nim się spostrzegliśmy, wybiła godzina trzecia nad ranem. Przyszedł czas na zakończenie zabawy. Z pewnością ta niezwykła noc pozostanie na zawsze w naszej pamięci. Teraz pozostało nam jak najlepiej wykorzystać okres przygotowań do ważnego momentu – matury, po której zaczniemy kolejny etap naszego życia.

Zuzanna Truszewska kl. 3A