Grażyna Grzegorczyk

Kolejny już rok Schuman jako szkoła nie zawodzi. Nasi absolwenci świetnie radzą sobie na egzaminach, zarówno gimnazjalnych (to już ostatni rocznik), jak i maturalnych. Owocuje bardzo dobra współpraca uczniów, nauczycieli i rodziców. Nasi podopieczni otrzymują nie tylko pomoc dydaktyczną, lecz przede wszystkim emocjonalne wsparcie, mają też pewne poczucie podmiotowego, partnerskiego traktowania. Nie bez powodu przecież nasza szkoła otrzymała wyróżnienie w konkursie Nagroda Korczakowska…

Atuty dobrej szkoły starają się także podkreślić władze dzielnicy Targówek, które uhonorowały CXXXVII LO im. Roberta Schumana z Oddziałami Dwujęzycznymi w Warszawie łączną kwotą 7000 zł – trzy tysiące za wyniki uczniów gimnazjum, a cztery tysiące za osiągnięcia maturzystów (100% zdawalność, najlepszy wynik – kolejny już rok – na Targówku!). Jeszcze raz gratulujemy uczniom, nauczycielom, rodzicom, no i oczywiście,  Dyrekcji!

Siódemka w nazwie Schumana na pewno jest szczęśliwa. A czy może być inaczej, skoro do naszej szkoły chodzi tak sympatyczna, uśmiechnięta i pracowita młodzież?                                                                      

dzu