Grażyna Grzegorczyk

Kolejne zwycięstwo Schumana w Teście Coopera!

Czym jest Test Coopera? Nawiązując do strony testcoopera.pl to ,,Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu.” Dla szkół biorących udział w wydarzeniu o tej samej nazwie jest to szansa na lepsze warunki rozwoju fizycznego młodzieży.

                Od czterech lat Liceum Ogólnokształcące im. Roberta Schumana może się szczycić ogromną, gigantyczną wręcz uczniowską aktywnością w Teście Coopera. Za każdym razem od 2015 roku, biorąc w nim udział, udawało nam się wygrać dofinansowanie na szkolny sprzęt sportowy (i dobrze je spożytkować). Tak też może okazało się w tym roku!

                21 września w sobotę już o godzinie 10:00 rano pierwsi zawodnicy stawali do dwunastominutowego wyznania. Dzień był szary i ponury, ale nikogo to nie powstrzymało przed sprawdzeniem swoich możliwości. Biegacze nałożyli cieplejsze bluzy i niewzruszeni warunkami pogodowymi ruszyli po bicie własnych rekordów.

                Powyższy schemat powtarzał się jeszcze ,,naście” razy aż do godziny 14:00. Oczywiście, każdy poruszał się we własnym tempie i własnym sposobem. Test był dla wszystkich, dlatego na miejscu znaleźli się i sprinterzy, i ,,piesi”, którzy spacerkiem starali się nie przeszkadzać tym pierwszym, jak i również nie rozmawiać za głośno.

                Oprócz tego, jeśli spojrzymy na wyniki Coopera w zakładce Warszawa-Targówek, zobaczymy, że najwyższy wynik zdobyła uczennica naszej szkoły! Jolanta Trumińska przebiegła aż trzy tysiące sześćset metrów w dwanaście minut! Jesteśmy z niej dumni! Gratulacje także dla wszystkich uczestników biegu!

                                                                                                   Julia Osiecka kl. 2A