Urszula Nakielska

„W Schumanie nigdy nie może być nudno!”

Rano życie naszej szkoły było takie jak zawsze. Uczniowie rozmawiali na przerwach, a potem szli na lekcje. To wszystko zmieniło się jednak, gdy na drugim piętrze pojawili się niezapowiedziani goście z Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia, których zaprosił nasz szkolny opiekun od doradztwa zawodowego.

Przygotowali oni dla nas kilka atrakcji. Prezentowali kosmetyki własnej produkcji oraz sprzęt, który jest używany przez studentów np.: wagę do mierzenia ilości tłuszczu w organizmie, urządzenie do badania skóry twarzy.

Największą popularnością wśród naszych uczniów, ale i pracowników szkoły, cieszył się jednak zabieg kosmetyczny wykonywany przez tamtejszą uczennicę. Polegał on na nawilżeniu skóry poprzez zanurzenie jej w gorącej parafinie. Do odnowy dłoni ustawiały się długie kolejki, które nie znikały nawet po dzwonku na lekcje. Warto przy tym zaznaczyć, że także chłopcy skorzystali z okazji, by zadbać o swoją urodę.

Taka forma odkrywania uczelni, jakie oferuje nam rynek edukacji po maturze,  była naprawdę ciekawa. Mamy nadzieję, że nasza szkoła zaskoczy nas jeszcze niejednym takim wydarzeniem.                                                                     Małgorzata Pieniążek kl.1C