Urszula Nakielska

„Konferencja prasowa –wybory do samorządu uczniowskiego!”

Nietypowym wydarzeniem zaskoczyli swoich wyborców uczniowie kandydujący do Samorządu Uczniowskiego. Na dużej przerwie odbył się swoisty happening wyborczy – konferencja prasowa, podczas której uczniowie biorący aktywny udział w kampanii zaprezentowali się i w skrócie przedstawili swoje pomysły na zbliżającą się kadencję.

Zainteresowanie wydarzeniem ze strony młodzieży szkolnej było duże. Pojawiały się dodatkowe pytania od publiczności, a każdy z występujących za mównicą kandydatów otrzymywał  głośne brawa.

Happening wyborczy miał na celu przypomnieć uczniom o idei samorządności. Zachęcić ich do skorzystania z prawa do współdecydowania o życiu lokalnej społeczności. Samorząd może kształtować szkolną rzeczywistość. To przywilej, ale i odpowiedzialność. To sztuka mądrych wyborów, przemyślanych decyzji, odwagi i wyobraźni. Już wkrótce, w wieku dorosłym, czeka ich takie samo wyzwanie, jako głosujących członków społeczeństwa obywatelskiego.               dzu