Urszula Nakielska

„Wybory do SU!”

W nietypowy sposób przebiegał ostatni etap kampanii wyborczej do samorządu uczniowskiego w Schumanie. Na dużej przerwie odbyła się konferencja prasowa kandydatów. Za mównicą, z mikrofonem w ręce Maks, a potem także Sebastian (niestety, Kacpra nie było tego dnia w szkole) wystąpili przed zgromadzoną n korytarzu na pierwszym piętrze publicznością.

W roli przenikliwej dziennikarki, która „ostrzeliwała” kandydatów swoimi bezkompromisowymi pytaniami, wystąpiła Iza z klasy 2B. Ale szansę  na prześwietlenie bohaterów konferencji mieli też inni uczniowie – mogli zadać dowolne pytanie podczas trwania wydarzenia.

Konferencja miała przede wszystkim za zadanie podkreślić ideę samorządności i uaktywnić uczniów z pierwszych klas, skłonić ich do wzięcia udziału w wyborach. Prawo do stanowienia o losie społeczności, której się jest członkiem, to esencja wolności w demokratycznym kraju, to także istota dojrzałości, odpowiedzialności jednostki.

Kandydatom życzymy powodzenia, a uczniom mądrych i trafnych wyborów!

dzu