Renata Wójcik

Human Rights Day – to święto obchodzone corocznie 10 grudnia, ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1950 roku w rocznicę podpisania Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka w 1948 roku. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował gazetkę informacyjną, którą możemy podziwiać na galerii „Pod schodami”. Uczniowie postarali się również zademonstrować solidarną postawę wobec osób, które właśnie w tej chwili gdzieś na świecie nie mogą wyrażać własnych poglądów (nie obrażając innych) ale również krytycyzm wobec tych, którzy mogliby swoją siłą przebicia o te prawa się upomnieć.

             Dzień ten poświęcony jest orędownikom praw człowieka na całym świecie, którzy dążą do zapewnienia ochrony własnych praw oraz praw innych i wkładają wiele wysiłku w działania zapewniające przestrzeganie ich na co dzień. Wielu z nich jest za to prześladowanych, pozbawianych pracy czy niesłusznie więzionych. Obchody międzynarodowego Dnia są okazją do uczczenia ich odwagi i osiągnięć.
                                                                                         Samorząd Uczniowski ZS113
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status