Renata Wójcik

Serdecznie zapraszamy na wykład

„Sztuka przetrwania jako narzędzie osobotwórcze. Survival – wychowanie i terapia”

14 marca 2016 r., godz. 17:30

w Sali Konferencyjnej Urzędu Dzielnicy Targówek, ul. Kondratowicza 20

Wykład poprowadzi Krzysztof J. Kwiatkowski

– pedagog, polski propagator survivalu, znany w środowisku harcerzy i „ludzi survivalu” jako „Krisek”,

„Survival stał się modny. Moda czyni nas chętnymi do fascynacji, jednakże nie zadajemy sobie trudu, aby ujrzeć sedno zjawiska, które tak nas fascynuje. Działamy spontanicznie, nie do końca rozumiejąc, czym to zjawisko dla nas jest w istocie. Survival rozumiany jako „sztuka przetrwania” stanowi raczej coś w rodzaju modus vivendi, a więc taki sposób oglądu rzeczywistości i takie poruszanie się niej, że wszystko nabiera sensu i daje mam wewnętrzną siłę. Posługiwanie się sztuką przetrwania jako specyficznym trybem działania i oddziaływania – przemienia ludzi. Ciekawe jest to, że faktycznie survival dotyczy naszego życia codziennego, lecz się nad tym nie zastanawiamy. Autor „Survivalu po polsku” ukazuje, jak zwiększyć samoświadomość w kierowaniu własnym życiem i nie być bezradnym w sytuacjach opresyjnych. To wcale nie jest trudne…”

Po wykładzie istnieje możliwość zakupu publikacji Krzysztofa J. Kwiatkowskiego „Survival po polsku”, Wydawnictwo: F-ma Tomczak.

Prezes Stowarzyszenia Polska Szkoła Surwiwalu, autor książki „Survival po polsku”.

Na co dzień pracuje z trudną młodzieżą, od 1986 roku organizuje obozy survivalowe w Bieszczadach.

Wykłada metodykę resocjalizacji i jej survivalowy aspekt na wyższych uczelniach.

Zajmuje się procesami wychowawczymi w rodzinie – interesuje go możliwość zastosowania metodyki survivalowej w naprawie stosunków między dziećmi, a rodzicami w okresie „młodzieńczego buntu”.

Obszarem zainteresowania jest także survival dla osób niepełnosprawnych.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status