Urszula Nakielska

„17 mgnień wiosny…”
Gdy w 2002 roku zaczynał się pierwszy Bal Gimnazjalny, nikt nie przypuszczał, że nasza szkoła będzie mogła pochwalić się później wspaniałą siedemnastoletnią historią. W budynku przy Olgierda 35/41 w Warszawie kształciły się od 1999 roku kolejne roczniki uczniów. To tutaj nabywali wiedzy, umiejętności i mądrej dojrzałości. Odkrywali swoje talenty, świętowali sukcesy, ale i odpowiedzialnie wyciągali wnioski z popełnianych błędów. Wreszcie, to tutaj swoje silne więzi tworzyły wkraczające w dorosłość przyjaźnie.
Dziś ostatni Bal w wygaszanym Gimnazjum 142 im. Z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie. Uśmiechy, tańce, poczucie wspólnoty to najbardziej widoczne cechy tego wydarzenia. Świetnie spisali się rodzice, organizując bal, dbając o bezpieczeństwo młodzieży. A sami uczniowie przy swojej spontaniczności i naturalności zachowali kulturalny umiar, nie tracąc nic z przyjemnego szaleństwa.
Bal 2019 mijał tanecznie, ale i w rozmowach, w zwariowanej foto-budce, w kolejnych kęsach pizzy, smaku czekolady na gorąco i innych przyjemnościach… Już niedługo wakacje, a po nich naszych uczniów czekają już kolejne wyzwania. Już teraz życzymy Wam powodzenia!

dzu

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status