Urszula Nakielska

„Dobre serca, pyszny tort – grudzień w klasie 3/1”

Kiedy nadchodzi grudzień, zewsząd słychać świąteczne melodie, oczy cieszą  kolorowe, mieniące się ozdoby, a w powietrzu unosi się zapach pierników i pomarańczy, każdy myśli o nadchodzących świętach – wigilijnej kolacji w gronie najbliższych, prezentach.

Niestety, nie dla wszystkich jest to łatwy czas. W tym roku klasa 3/1 włączyła się do akcji „Szlachetna paczka”. Pomogliśmy samotnej, starszej pani Halinie. Udało nam się zgromadzić różnorodne produkty spożywcze, kosmetyczne, środki czystości, które z pewnością przydadzą się w najbliższym czasie. Przygotowaliśmy również kartki świąteczne z życzeniami. Stworzone paczki pani Halina otrzymała podczas wielkiego finału  –  8 grudnia.

My natomiast mogliśmy razem spędzić miło czas, grając w kręgle podczas wspólnego wyjścia z okazji Mikołajek. Nie mogło oczywiście zabraknąć klasowej wigilii. Podzieliliśmy się opłatkiem, złożyliśmy sobie życzenia. Na stole pojawiły się tradycyjnie: czerwony barszcz z uszkami, grzybki w cieście, sałatki, mnóstwo ciast i owoców. A w podziękowaniu za włożone serce, wysiłek i zaangażowanie w tworzenie szlachetnej paczki uczniowie dostali piękny tort wykonany przez tatę Magdy.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status