Renata Wójcik

Zakończenie roku szkolnego przez trzecioklasistów CXXXVII Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi było niezwykłym wydarzeniem. Oto pierwszy, historyczny rocznik, uczniów tej klasy zamyka początkowy rozdział w dziejach szkoły. Przed nimi egzamin maturalny, ostatni sprawdzian przed wkroczeniem w dorosłe życie.

Uroczystość została przygotowana przez maturzystkę, Olę Granecką, przy wsparciu innych uczniów, także z młodszych klas liceum. Od początku zapanowała sympatyczna atmosfera, ale i poczucie wyjątkowości chwili. Galowe stroje przeplatały się z uśmiechami, żartami,a podniosły ton i oficjalne podziękowania krzyżowały z serdecznością i otwartością.

Abiturienci otrzymali świadectwa ukończenia liceum, pamiątkowe dedykacje i mnóstwo życzeń powodzenia, pomyślności, a także specjalny wiersz o ich szkolnych losach. Natomiast w części artystycznej wszyscy wysłuchali pięknie wykonanych piosenek z repertuaru Teatr Buffo zaśpiewanych przez Olę i Kasię Graneckie – uczennice naszej szkoły – oraz gościnnie występującą Wiktorię. Wszystkie urzekły publiczność swoim talentem.

Przemówienie Pani Dyrektor podkreśliło nauczycielską troskę i osobiste zaangażowanie wszystkich pedagogów w rozwój obecnych maturzystów. Specjalne podziękowania skierowała ona także w stronę rodziców uczniów, którzy konsekwentnie wspierali swoje dzieci i nauczycieli w szkolnym życiu – wielu z nich nawet przez sześć lat, przez okres gimnazjum i liceum.

Niezwykłe było też przemówienie uczennicy Tosi Kołat. Wygłosiła ona w imieniu odchodzących trzecioklasistów podziękowania pod adresem nie tylko nauczycieli, ale tez pań woźnych i pozostałych pracowników szkoły. Żartobliwie i z serdecznością wspomniała chwile z poprzednich lat pobytu w liceum i gimnazjum. Wszyscy poczuliśmy, że w jakimś sensie staliśmy się wręcz rodziną….

Za kilka dni matura. Trzymamy za Was mocno kciuki, drodzy abiturienci!

                                                                                                           dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status