Renata Wójcik

Jak Państwo wiecie nasza szkoła wzięła pod swoje skrzydła chłopca z Kongo-Richarda Mujonbere.( Nr Adopcji serca III/ 775)  Urodził się 7 czerwca 2003 roku. Ma trójkę rodzeństwa. Wychowuje go matka, która pracuje w polu, aby utrzymać swą rodzinę. Ojca nie ma, nie wiadomo jak umarł, było to na skutek wojny. Richard w 2008 roku rozpoczynał naukę, był pod opieką innych rodziców adopcyjnych, którzy jednak przerwali wspieranie dziecka. Richard bardzo lubi się uczyć, dobrze mu to idzie, chociaż w poprzednim roku miał problemy zdrowotne. Potrzebuje jednak pieniędzy na naukę, na zakup materiałów szkolnych oraz na dalszą przyszłość.

Otrzymujemy od niego listy z prostymi zdaniami i rysunkami. Misjonarze organizujący akcję Adopcja – adopcja na odległość, opiekujący się szkołą i grupą dzieci, do której należy Richard, kilka razy w roku informują nas listownie o zdrowiu,  postępach w nauce i sytuacji chłopca.  W trakcie grudniowego  zebrania rodziców zorganizowaliśmy zbiórkę pieniędzy na pomoc dla chłopca.  Dzięki hojności rodziców i nauczycieli udało się nam uzbierać 556 zł.69  groszy.

Kilkoro Rodziców wyraziło zainteresowanie wpłatami bezpośrednio na konto bankowe, na które zobowiązaliśmy się wpłacać zebrane środki, dlatego poniżej podaję numery rachunku . Proszę w tytule przelewu podać nr adopcji serca i dane chłopca (powyżej podałam)  Mamy nadzieję, że przyszłość Richarda będzie nadal naszą wspólną troską i chłopiec będzie miał wiele okazji doświadczyć naszej pomocy i wrażliwych serc.

Można też poprosić o wyznaczenie kolejnej osoby potrzebującej pomocy i propagować akcję w swym środowisku. Te kilkadziesiąt złotych wpłacane systematycznie (zobowiązanie to ok. 70 zł. miesięcznie) daje dziecku możliwość bezpłatnej nauki i zapewnia przynajmniej jeden dzienny posiłek. Jest to najlepsza forma pomocy i inwestycja w przyszłość takiego młodego człowieka. Zachęcam i dziękuję!

Nr konta bankowego

rachunku docelowego

92 1040 1111 0000 0138 4680

Pallotyński Sekretariat Misyjny

Skaryszewska 12 03-802

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status