Renata Wójcik

W niedzielę 26 maja przedstawiciele naszej szkoły uczestniczyli w „Artystycznym Targówku” – imprezie plenerowej, która miała miejsce w Parku Bródnowskim. Od południa do wieczora liczne stoiska zapraszały mieszkańców dzielnicy do wspólnej zabawy, różnych gier lub oferowały wyszukane atrakcje.

Zespół Szkół nr 113 z Oddziałami Dwujęzycznymi zaproponował kaligrafię w języku japońskim i „Fabrykę poezji”. Można było zatem poznać egzotyczny alfabet w Kraju Kwitnącej Wiśni lub zamówić u młodych poetów okazjonalny wiersz na wybrany temat.

Stoiskiem „rządziło” głównie CXXXVII LO, dlatego nasza oferta skierowana była do ambitniejszych odbiorców, podczas gdy obok dominowały: malowanie twarzy dla najmłodszych i robótki plastyczne z makaronu. A skoro liceum, to oczywiście nie mogło zabraknąć poety Grzegorza, który swoją tajemniczą miną i młodopolską fryzurą już na wstępie kreował klimat prawdziwej bohemy… Dzielnie wspierali go też asystujący mu przy drugim stoliku uczniowie z klasy 1/2 gimnazjum.

Jednak najbardziej spektakularnym akcentem obecności uczniów z Olgierda był występ tanecznej grupy DIVA’S (uczennice z klasy drugich i trzecich Gimnazjum nr 142). Dziewczęta zaprezentowały taniec nowoczesny do dwóch utworów (Diva oraz Wings) – do własnej choreografii! Tu brawa dla Martyny za jej niezwykłą pomysłowość! Dynamiczny i synchroniczny układ taneczny wzbudził mnóstwo emocji i porwał zgromadzoną przed sceną publiczność!

Czy zdarzy się jeszcze okazja zobaczyć DIVA’S? Ułożyć wiersz z Grzegorzem? Poznać japońskie znaki?… Na pewno. Zapraszamy do ZS nr 113!

                                                                                                                          dz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status