Renata Wójcik

Pomagamy!14 stycznia 2018 roku Polacy w ojczyźnie i na całym świecie mieli okazję pomagać w zbiórce pieniędzy podczas 26. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W akcji wzięło udział ponad 120 tysięcy wolontariuszy, którzy czynnie działali na rzecz zbiórki pieniędzy w niemal dwóch tysiącach sztabach WOŚP-u z czego 76 z nich było zlokalizowanych poza naszym krajem w takich miejscach jak Nowa Zelandia, Bali, Szanghaj, Nowy Jork, Londyn, Dublin, Oslo, Chicago, San Francisco, Toronto, Tokio czy Malezja. Tegoroczny finał WOŚP można było wspierać również poprzez liczne zbiórki i  aukcje internetowe, w których wzięły udział słynne twarze polskiego Internetu, show-biznesu, polityki i prasy.

Tak jak co roku, liczni wolontariusze z naszego liceum wzięli udział w zbiórce pieniędzy. Już od wczesnych godzin porannych, mimo bardzo mroźnego i pochmurnego dnia, pełni duchowego ciepła, ekscytacji, radości i pozytywnego nastawienia przystąpili do działania. Podobnie jak w całej Polsce ich charakterystyczne puszki z przepięknymi latawcami i czerwone serduszka były widoczne prawie we wszystkich miejscach. Było rzeczą niemożliwą, aby nie zauważyć ich szczególnie w Warszawie, gdzie siedzibę miał‚ główny sztab WOŚP.

Nasi uczniowie znów doskonale się spisali. Według oficjalnych danych 11 zarejestrowanych grup (lider z puszką i dwie osoby wsparcia) wolontariuszy ze 137 LO im. R Schumana w Warszawie  zebrało  9 706,91 zł, co daje średnią na grupę 882, 45 z (pod tym względem byliśmy najefektywniejszym liceum na Targówku).

15 stycznia po zakończeniu akcji, na koncie WOŚP-u znalazło się ponad 80 milionów złotych, a suma zbierana na pomoc dla noworodków ciągle rośnie. Mamy nadzieję, że ich serduszka walczące o życie wkrótce odezwą się równie donośnie, jak serca uczestników tegorocznej edycji WOŚP-u z naszego liceum!

Adam Słupek kl. 3/1

   

   

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status