Grażyna Grzegorczyk

Podczas dzisiejszej konferencji prasowej z udziałem premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego poinformowano o wprowadzeniu II etapu znoszenia ograniczeń związanych z COVID-19, w tym o częściowym zniesieniu restrykcji dotyczących bibliotek, które będą otwierane od 4 maja bieżącego roku.

Po weekendzie majowym zostaną otwarte centra handlowe, sklepy budowlane będą czynne w weekendy, a hotele wznowią działalność. Osoby chore powrócą do rehabilitacji, a biblioteki i instytucje kultury będą stopniowo otwierane po konsultacjach z sanepidem. Tym samym do większej normalności wróci życie społeczne.

„Uchylamy zakaz działalności bibliotek, archiwów, muzeów oraz pozostałej działalności związanej z kulturą.

Ważne! Instytucje kultury będą otwierane stopniowo i w różnym czasie. O konkretnym terminie decydować będzie organ prowadzący daną placówkę po konsultacji z powiatową stacją sanitarno-epidemiologiczną” – można przeczytać w oficjalnym komunikacie na stronie gov.pl.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status