Renata Wójcik

W naszej szkole już corocznym festynem językowym zorganizowanym 17 grudnia rozpoczęliśmy świętowanie okresu Bożego Narodzenia.

W czasie festynu prowadziliśmy zbiórkę środków na naszego adopcyjnego syna Richarda z Kongo i przy współpracy Fundacji – na wsparcie Rodziny Państwa Adamskich, której trudny los poruszył serca wielu osób. Uczennice z kl. 2/5 wzięły udział w akcji ‘Szlachetna paczka”, samodzielnie przygotowując świąteczny prezent dla rekomendowanej i otoczonej opieką przez Fundację „Wiosna” wybranej ubogiej rodziny.

W ciągu ostatniego tygodnia nauki, czasem w godzinach wieczornych poszczególne zespoły uczniowskie organizowały swoje Wigilie klasowe, odbyła się tez Wigilia Pracowników Szkoły (aktualnych i emerytowanych) .

Natomiast w ostatni dzień zajęć dydaktycznych przed świętami, w szkole, odbyły się Jasełka przygotowane przez uczniów Gimnazjum i LO pod wodzą p. A. Frączak, p. I. Grędy, ks. R. Hodyny i ks. D. Stefanowicza.

Na początku jeszcze raz usłyszeliśmy kolędę „Przybieżeli do Betlejem” w brawurowym, „metalowym” wykonaniu tercetu naszych uczniów.

Potem byliśmy światkami chwilami zabawnego, chwilami pełnego zadumy i wzruszeń przedstawienia na motywach początku Ewangelii Łukasza. Mogliśmy przeżyć rozterki pasterza (świetnie granego przez Julię Romanowską z kl. 3/2), który targany rozterkami i pokusami, po przeżyciu swoistej walki duchowej (która zresztą jest udziałem każdego z nas) odrzucił lęk i wygodę, poszedł oddać pokłon Nowonarodzonemu, postanowił chronić Dzieciątko i zaprowadzić do Niego inne osoby. Przedstawienie było urozmaicone śpiewem kolęd i piosenek religijnych, w tym kilku świetnie śpiewanych solo przez naszych uczniów. W finale Aleksander Lewicki, grający role Józefa chroniącego swoją Rodzinę uraczył nas recytacją wiersza „Miłość mi wszystko wyjaśniła” Karola Wojtyły i wspólnie zaśpiewaliśmy piosenkę „Ty tylko mnie poprowadź”.

I tak wszyscy na nowo mieliśmy okazję uświadomić sobie, że zbliżające się święta, to czas objawienia się Miłości Boga w przychodzącym Chrystusie, miłości , której każdy z nas szuka i pragnie, często wymagającej, ale której ciągle się możemy uczyć, czerpać ze źródła jakie ukazuje nam nasza wiara i która sprawia, że rozwijamy swe człowieczeństwo.

Na koniec P. Dyrektor J. Kaczmara przekazała wszystkim świąteczne życzenia.

Chcemy przedłużyć nasze świętowanie i zapraszamy do udziału w Orszaku Trzech Króli organizowanym w naszej Dzielnicy. Szczegóły na plakacie i w ogłoszeniu w Librusie, gdzie p. A. Frączak informuje o organizowaniu grupy naszych uczniów i rodziców.

Serdecznie zapraszamy do wspólnej zabawy!

A.Frączak

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status