Grażyna Grzegorczyk

Wśród narastających obostrzeń i rozporządzeń coraz rzadziej możemy spędzać czas w szkole razem inaczej, niż ucząc się. Całe szczęście Rock Patio dało radę ominąć zaostrzenia i owe wydarzenie odbyło się bezproblemowo. A czym jest Rock Patio? To seria mini koncertów, które miały miejsce na improwizowanej scenie naszego szkolnego patio!

Muzyczne spotkanie, które odbyło się w piątkowy wieczór (9.10.2020 r.), rozpoczęły uczennice naszej szkoły kompletem coverów znanych piosenek. Na początku wystąpiła Gabrysia Plechawska, następnie Natalia Lenart i na zakończenie Agnieszka Czekaj. Dziewczyny skutecznie rozgrzały publiczność i przygotowały ją na nadejście reprezentacji starszego pokolenia – zespołu Kalamazoo, w którym gitarą prowadzącą jest nasz polonista, pan Dominik Zuziak! Panowie wnieśli do naszego liceum trochę klasycznego rocka i uzyskali w zamian gromkie brawa oraz prośbę o bis.

Oczywiście, nie tylko starsze pokolenie miało swój moment – na zakończenie imprezy wystąpił, jako gwiazda wieczoru,  zespół uczennic z klasy 3A (+Maja z 3B) czyli uwielbiane przez Schumanowską społeczność Burn The Witches! Dziewczyny również urzekły naszych gości i doczekały się głośnego wołania o bis!

 Rock Patio uzyskało bardzo dobre recenzje wśród uczniów, ale nie tylko! Pojawili się też rodzice, nauczyciele, znajomi, no i dawni uczniowie naszego gimnazjum (jak jeszcze istniało). Wśród publiczności byli także absolwenci Schumana, m.in. przewodniczący zeszłorocznego samorządu uczniowskiego! Czy Rock Patio doczeka się drugiej edycji w tym roku? Oby!

                                                                       Aleksandra Markiewicz kl. 3A

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status