Renata Wójcik

W dniach 11-14 czerwca nasza klasa 1B LO była na wycieczce klasowej w Bieszczadach, nad Soliną, pod opieką Pana Kowalskiego i Pana Kamińskiego. Pierwszego dnia, od razu po przyjeździe jeździliśmy na quadach. Po godzinie jazdy zakwaterowaliśmy się w naszym wynajmowanym domu i miło spędziliśmy czas.

Drugiego dnia odbył się spływ pontonami po rzece San, który trwał ponad godzinę. Następnie weszliśmy na Połoninę Wetlińską, mierzącą ok. 1230m n. p. m.

Kolejnego dnia mieliśmy zorganizowaną grę terenową. Naszym zadaniem było odnalezienie pięciu ukrytych kawałków fragmentu wiersza Jerzego Harasymowicza:

„W górach jest wszystko co kocham

Wszystkie wiersze są w bukach

Zawsze kiedy tam wracam

Biorą mnie klony za wnuka”

Rywalizowaliśmy z inną drużyną, z innego miasta. Musieliśmy kilka razy przechodzić przez potoczki, więc większość osób szła bez butów. Niestety pare osób wywróciło się na mokrym błocie!!! J J Była to fantastyczna zabawa i mogliśmy jeszcze bardziej się zgrać. Kolejnym punktem wycieczki był wjazd na zaporę solińską. Jest ona największa w Polsce. Wieczorem odbyło się ognisko i wspominaliśmy wspólny pobyt w górach.

Ostatniego dnia, rano mieliśmy okazję, aby przejechać się na segwayach. Po ok. 45 min., wyjechaliśmy z Soliny do domu.

Wyjazd był bardzo udany, wszyscy świetnie się bawili i było wiele chwil, w których nie można było powstrzymać się od śmiechu. Poznaliśmy naszych nauczycieli od zupełnie innej strony. Na pewno będziemy miło pamiętać ten wyjazd.

Aleksandra Grabińska 1B LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status