Renata Wójcik

Dnia 13.06.br uczniowie klasy II LO wraz z nauczycielem p. Michałem Szwedo wybrali się na wycieczkę do Sejmu RP. Spod szkoły wyruszyliśmy ok. godz.9, w niepełnym składzie, gdyż nasz klasowy polityk – Cezary Wąsik, żywo zaangażowany w sprawy państwowe, czekał na nas już na ul. Wiejskiej.

Po przybyciu na miejsce mieliśmy drobne problemy przy odbiorze przepustek, ale…dla nas nie ma rzeczy niemożliwych! Niezawodny Cezary uratował sytuację, dzięki czemu cała grupa została wprowadzona do budynku. Po przejściu przez bramkę i przeszukanie przez ochroniarzy, pewnym krokiem udaliśmy się na zwiedzanie wnętrz budynku Sejmu, z uwzględnieniem tych miejsc gdzie inne wycieczki nie miały dostępu. Wreszcie mieliśmy okazję przysłuchiwać się w skupieniu konferencji prasowej z prawdziwego zdarzenia znanych polityków.

Zobaczyliśmy wiele ciekawych sal, które wcześniej były nam znane tylko z telewizji. Czarek pokazał nam miejsca, które nie każdy zwiedzający ma okazje zobaczyć. Po zwiedzeniu udaliśmy się do sejmowej stołówki, gdzie mieliśmy możliwość zjedzenia smacznego obiadu.

Po napełnieniu brzuchów, zadowoleni wróciliśmy do domu.

Karola i Ania IILO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status