Renata Wójcik

Gościnie w ramach Dni Kultury wystąpili nasi uczniowie z gimnajzum i liceum na wieczorze rockowym w liceum na Oszmiańskiej. Po tym, jak zagrała lokalna kapela, na scenę wkroczył Olaf z 2/3 i swoim solowym kontestującym rockiem zaskoczył publiczność – tekst i aranżacja jego numeru przypomniały muzykę lat buntu i dystansu wobec establishmentu, konserwatyzmu i propagandy sukcesu. Wyraźnie przeciwstawiało się to uprzednio wykonanym  poprockowym coverom zespołu gospodarzy. Charyzmatyczny Wokal Olafa zaskoczył zwłaszcza dorosłą widownię, którzy docenili autentyczność przekazu i skalę ekspresji.

Tuż za Olafem wystąpił Igor, z tej samej klasy. Tym razem ten muzyczny duet zaprezentował osobne numery. Zapowiedziana przez Igora „Symfonika destrukcji” była rytmicznym i porywającym wykonaniem heavy metalowej klasyki. Fuzz łamał swoim brzmieniem geometrię sali, a publiczność musiała zmierzyć się z ciężkim niepokojem kolejnych riffów i akordów gitarowych.

Jednak największe emocje nastąpiły dopiero, gdy na scenie pojawili się licealiści Maja i Michał z 1A. Już po pierwszych dźwiękach wykonywanego przez nich hitu „Enter Sandman” (Metallica) energetyczne drżenie ogarnęło całą przestrzeń. Konwergencja mroku i tajemnicy całkowicie odrealniła pozornie zwykły czwartkowy wieczór. Ostre szpile pentatoniki ujawniły heavy metalową duszę gitarzystów. Pióra wykręcały kolejne kółka. Publiczność zelektryzowana wpatrywała się w oniryczny duet. Rządził hałas – jak fatum, któremu nie można się przeciwstawić!…

Cóż, kto nie był na koncercie, niech żałuje. Jest szansa, że niebawem będzie następny, już na Olgierda!… Gratulacje dla Olafa, Igora, Michała i Mai! Pokazali odwagę sceniczną, talent i pracę. Brawo!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status