Renata Wójcik

Uczniowie naszego liceum uczestniczyli dzisiaj w warsztatach językowych prowadzonych przez panią Mareike zum Felde, która obecnie jest studentką nauk politycznych na Uniwersytecie Ludwika-Maksymiliana w Monachium (Ludwig-Maxililians-Universität München), a jeszcze kilka lat temu pracowała w naszej szkole wspierając nas – nauczycieli języka niemieckiego – w codziennej pracy.

„Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?” Jakie perspektywy mają młodzi ludzie w Polsce i Niemczech? Co zrobić, aby studiować w Niemczech? – to główne tematy dzisiejszych zajęć.

Podczas warsztatów uczniowie uzyskali informacje o studiach w Niemczech, o sposobach ubiegania się o przyjęcie na niemiecką uczelnię i otrzymania stypendium. Ponadto mogli pogłębić swój język niemiecki, przełamać barierę językową i pozbyć się strachu przed swobodnym mówieniem.

Po dzisiejszym dniu żaden z naszych uczniów nie ma wątpliwości, że warto uczyć się języka niemieckiego, ponieważ jest on jednym z najczęściej używanych języków w Europie. Znajomość języka niemieckiego daje możliwość studiowania i pracy w Niemczech, a także zwiększa szanse zawodowe na ryku pracy.

Nasze liceum oferuje naukę języka niemieckiego na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczą bardzo dobre wyniki matur. Uczniowie mogą również pogłębiać znajomość języka niemieckiego podczas udziału w wymianie polsko-niemieckiej, w projektach edukacyjno-językowych w krajach niemieckojęzycznych, spotkaniach z przedstawicielami Ambasady Niemiec oraz w programie DSDII (Deutsches Sprachdiplom poziom B2/C1).

Zapraszamy do nas!!!

Aneta Kmiecik

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status