Grażyna Grzegorczyk

„Dni Kandydata w Schumanie”

Pierwsze liceum na Targówku – CXXXVII LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. R. Schumana w Warszawie – powitało w mijającym tygodniu kandydatów na przyszłorocznych uczniów. W środę gościli u nas gimnazjaliści, a w sobotę ósmoklasiści. Nie zabrakło też rodziców, którzy wspierali swoje pociechy i również chcieli zobaczyć przyszłą szkołę młodego pokolenia.

Schuman zaimponował bogatą ofertą edukacyjną, kulturalną, sportową i pedagogiczną. Potwierdzały to fakty: pierwsze miejsce w rankingu Perspektyw wśród liceów na Targówku i przyznanie wyróżnienia „Srebrnej tarczy”; bardzo wysokie wyniki nauczania języków obcych, obecność centrów egzaminacyjnych w szkole (możliwość uzyskania przez uczniów certyfikatów językowych); współpraca z instytucjami zewnętrznymi, wyższymi uczelniami; liczne działania z zakresu animacji kultury (np. szkolna telewizja SchumTV, która zdobyła pierwsze miejsce w stołecznym konkursie Warszawska Nagroda Edukacji Kulturalnej, przyznany przez Prezydenta Warszawy honorowy tytuł „Szkoła z pomysłem”, Akademia Filmowa Schumana, zespół muzyczny „Maday!Mayday!”, czy wydawana przez Samorząd Uczniowski gazetka „Schum News”)… Z wielu sportowych osiągnięć warto podkreślić dopiero co zdobyte złote medale w dzielnicowym konkursie w piłce siatkowej. Pierwsze miejsce w tej dyscyplinie ma  w naszej szkole długą tradycję!… Natomiast w sferze pedagogicznej Schuman może pochwalić się udanym wdrożeniem tutoringu. Za tę innowację pedagogiczną zostaliśmy wyróżnieni zakwalifikowaniem się do finału ogólnopolskiego konkursu „Laur Michała Anioła”.

Wszyscy goście byli pod wrażeniem doskonałej organizacji dni otwartych. Prezentacja multimedialna na hali dokonana przez panią dyrektor Jolantę Kaczmarę rzeczowo ukazała profil szkoły, jej charakter oraz warunki rekrutacji i proponowane klasy w roku szkolnym 2019/2020.

Wspaniale wspierali nauczycieli nasi uczniowie. To oni w duże mierze przygotowywali poszczególne pracownie do zaprezentowania gościom, rozdawali ulotki informacyjne, odpowiadali na szereg pytań związanych z funkcjonowaniem szkoły, panującej w niej atmosferze. Znów okazało się, że z Schumanem z dumą identyfikują się zarówno nauczyciele, jak i uczniowie – że panują tu świetne warunki do współpracy, że możemy na siebie liczyć nawzajem.

Gimnazjaliści, ósmoklasiści! Powodzenia na egzaminach i do zobaczenia we wrześniu!

dzu

  

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status