Renata Wójcik

Nowy Rok, Matura, Studniówka – tak kojarzy się tegorocznym maturzystom pierwszy miesiąc 2014 roku. Z racji, że i studniówka a tym bardziej matura pukają do drzwi coraz głośniej dnia 8 stycznia przyszli abiturienci odbyli warsztat na temat, jak należycie się przygotować do balu studniówkowego.

Początkowo całe zajęcia opierały na doradzeniu naszym uczniom z 3A, jak się ubrać i zachować na tak wyjątkowym bankiecie. Uczniowie, wiadomo, jak to uczniowie, reagowali różnie na owe zajęcia, więc niektórym zdarzyło się „przysnąć”. Wykładowczyni, która prowadziła zajęcia, aby obudzić uczniów przed dzwonkiem musiała szybko coś wymyślić. Na efekty jej inwencji nie trzeba było długo czekać, otóż po chwil zastosowała terapię szokową i na rzutniku Pani zaprezentowała nam przykłady źle dobranych strojów. Niektóre były naprawdę drastyczne. Za szeroki biały garnitur na masywnym młodym człowieku, który mimo młodego wieku miał na głowie siwiejące włosy, (kto wie czy to był uczeń, czy jakiś profesor) to dla licealistów była iście dantejska scena. Jednak po krótkiej chwili przerażenia na twarzach pojawił się uśmiech, ponieważ przyszedł czas na najbardziej znienawidzoną przez mężczyzn czynność, czyli wiązanie krawata.

Dzięki klarownym instrukcjom Pani profesor taka tortura stała się dziecinnie łatwą zabawą, wywołującą wiele śmiechu i dobrego nastroju, dzięki której uczniowie zapomnieli o fakcie, który często wprawia naszych milusińskich w depresję, czyli ostatnie minuty dnia w szkole, a jak powszechnie wiadomo, młodzieńcy uczęszczający do naszego liceum nie lubią rozstawać się ze szkołą i każda ostatnia lekcja, a tym bardziej jej ostatnie 5-10 minut kończy się morzem łez, zwłaszcza dziewcząt, które płaczą za silnymi sportowcami, jak Danusia w Krzyżakach, która w celu uratowania ukochanego od śmierci z miłości rzuciła mu na głowę białą chustę, co w ówczesnych czasach oznaczało, iż chce wyjść za niego za mąż i ratowało go od śmierci.

Może czas na śluby to nie jest, ale może zawiązany krawat przez partnerkę, z którą młody gentleman pójdzie na bal doda otuchy i wspomoże ich w osiąganiu dobrych wyników w nauce (a jak wiadomo dla ucznia zagrożenie i matura z matematyki jest równoznaczne z karą śmierci, na jaką był skazany bohater sienkiewiczowskiej powieści)…. i nie pomyleniu kroków w polonezie.

Grzegorz Cyga kl 3A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status