Renata Wójcik

Dziś po raz kolejny nasza szkoła sprostała  nowym wyzwaniom. Dwa zespoły – jeden z liceum i jeden z gimnazjum – wzięły udział w grze ratowniczej „Na ratunek”. W tym roku zawody odbyły się w jednostce wojskowej koło Zacisza.

Pełni entuzjazmu stawiliśmy się  w wyznaczonym miejscu z samego rana. Gra składała się z kilku konkurencji, w tym toru sprawnościowego, testu wiedzy teoretycznej, wykonania RK-O. W międzyczasie oglądaliśmy pokazy musztry, mogliśmy przejechać się Hammerem, skorzystać z symulatorów dachowania.

Dzięki pracy zespołowej i godzinom przygotowań po raz kolejny stanęliśmy na podium. Drużyna naszego liceum zajęła pierwsze miejsce! Natomiast gimnazjum może pochwalić się zdobyciem podium, a dokładniej trzecią lokatą. W ramach nagrody wybierzemy się na rejs statkiem po Wiśle. Oprócz tej atrakcyjnej „zdobyczy” dostaliśmy także apteczki, fantomy. Dodatkowo każdy członek zespołu otrzymał nagrodę w postaci książek, kubków termicznych i wielu innych gadżetów. Zwycięstwo „oblaliśmy” wojskową grochówką i kiełbasą z ogniska.

Dzięki grze zdobyliśmy nie tylko satysfakcję z wygranej i ze zdobytej nagrody. Bezcenne pozostaną miłe wspomnienia, ale i  wiedza, która pozwoli nam na ratowanie ludzkiego życia.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status