Renata Wójcik

2 maja z okazji Dnia Flagi w Warszawie odbyły się liczne uroczystości, miały miejsce ciekawe wydarzenia. Jednym z nich był VI Bieg Flagi, który rozpoczął się na terenie Cytadeli Warszawskiej. W biegu o charakterze rodzinnym wzięło udział bardzo dużo seniorów, dorosłych i dzieci. Biegacze zmagali się z dystansem 10 km, a w kategorii Nordic Walking było to 5 km. Bieg dzieci miał charakter raczej sprinterski: 100 m.

Na obszarze Cytadeli organizatorzy wiele atrakcji i występów artystycznych. Jedną z tych atrakcji była diorama historyczna zorganizowana przez Grupę Historyczną Zgrupowanie „Radosław”, której członkiem jest uczeń z naszej szkoły. Na dioramie były ukazane trzy różne okresy z historii Polski, były nimi barykada z Powstania Warszawskiego, punkt werbunkowy z bitwy warszawskiej oraz obóz żołnierzy wyklętych. Wiele osób z ciekawością wypytywała o różne rzeczy członków stowarzyszenia. Korzystało z okazji, by pogłębić swoja wiedzę historyczną.

Tegoroczny Dzień flagi był ciekawym i pouczającym połączeniem refleksji o historii oraz podkreśleniu, że ojczyzna trwa, „póki my żyjemy”, czyli jak ważne jest dbanie o zdrowie – w kontekście święta, wręcz jako wartości narodowej.

 

Patryk Stefański kl.3/4

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status