Renata Wójcik

Jeszcze tylko kilka dni dzieli nas od spotkania z uczniami i nauczycielami naszej szkoły partnerskiej Robert-Schuman-Gymnasium w Saarlouis w Niemczech. To spotkanie jest wyjątkowe, ponieważ właśnie w tym roku obchodzimy 10-lecie naszej współpracy.

Początki współpracy między naszymi szkołami przypadają na rok 2004, kiedy to pan Bertram Schmidt złożył nam oficjalną wizytę i zaproponował  wymianę uczniów. Za zgodą pani dyrektor Jolanty Kaczmary rozpoczęły się przygotowania do pierwszego wyjazdu. I tak trwa to już dziesięć lat.

Program tegorocznej wymiany przebiega pod hasłem „ Śladami Mikołaja Kopernika” i obejmuje zwiedzanie najważniejszych zabytków Warszawy,  wizytę w Sejmie i Senacie, Centrum Nauki Kopernik oraz w  Centrum Edukacji Olimpijskiej. Ponadto młodzież będzie uczestniczyła w warsztatach plastycznych i kulinarnych oraz zwiedzi Toruń, w którym urodził się Mikołaj Kopernik.

Dzięki wymianie uczniowie nie tylko doskonalą swoje umiejętności posługiwania się językiem niemieckim, lecz również poznają obyczaje, tradycje i kulturę Niemiec,  nabywają umiejętność pracy w międzynarodowym zespole i, co najważniejsze,  nawiązują bliższe kontakty, a nawet przyjaźnie z młodzieżą niemiecką.

Aneta Kmiecik

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status