Urszula Nakielska

Nasze licealistki wzięły udział w projekcie Stowarzyszenia Praktyków Dramy STOP-KLATKA. W środę, 15 maja 2019, odbyła się premiera spektaklu „Ja Dziewczyna”. Przedstawienie jest formą teatru interaktywnego – zakłada dialog z publicznością i wspólne poszukiwanie odpowiedzi na postawione na scenie pytania.
Spektakl „Ja dziewczyna” jest efektem wielogodzinnej pracy dziewczyn – Jagody, Julii, Olgi, Oli, Weroniki i Wiktorii nad tematem opresji wobec kobiet. Młode artystki zapraszają do wspólnego poszukiwania rozwiązań sytuacji, z którymi mierzą się na co dzień. Poruszają swą grą istotne kwestie:
– Co dziewczyny i kobiety myślą o swoich prawach? Czego doświadczają na co dzień? Co myślą o innych kobietach? Co buduje ich kobiecość?
Spektakl wpisuje się w nurt grupy Ma(g)daleny Warszawa, która używa Teatru Uciśnionych do mówienia o opresji kobiet w społeczeństwie. Grupa jest częścią międzynarodowego ruchu Ma(g)dalen.
Projekt jest współfinansowany ze środków m.st. Warszawy.

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status