Grażyna Grzegorczyk

Dzisiaj odbył się w naszym liceum ustny egzamin pilotażowy DSD II z udziałem pani Birgit Mohr z Centrali Szkolnictwa Zagranicznego w Niemczech. Celem egzaminu było przypomnienie uczniom kryteriów oceniania, struktury egzaminu oraz umożliwienie im sprawdzenia swoich umiejętności językowych.

Ze względu na szczególne okoliczności egzamin odbył się online. Nasi uczniowie obejrzeli nagranie symulacji egzaminu ustnego oraz sami mogli ocenić jego występ.

Egzamin ustny DSD II składa się z następujących części: krótkiego wykładu na temat, który uczniowie poznają dopiero na egzaminie oraz prezentacji ucznia na wybrany temat. Po każdej części komisja egzaminacyjna zadaje jeszcze dodatkowe pytania.

Po obejrzeniu egzaminu pani Mohr dała uczniom wskazówki i udzieliła rad, jak najlepiej przygotować się do występu przed komisją egzaminacyjną i jak przygotować doskonałą prezentację.

Naszej grupie DSD II życzymy powodzenia i bardzo dobrych wyników na egzaminach w grudniu!!!

Aneta Kmiecik

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status