Renata Wójcik

W tym roku szkolnym gościliśmy w naszej szkole Elisabeth Pierz, która w ramach wolontariatu Kulturweit wspierała nas nauczycieli na lekcjach języka niemieckiego. Jej pobyt w Polsce dobiega końca, więc przyszedł czas na pożegnanie i podziękowania.

Bardzo dziękujemy jej za uśmiech, dobre słowo, trud włożony w pracę z uczniami oraz za okazane im serce. Mamy nadzieję, że czas spędzony w naszej szkole był dla niej cennym i ciekawym doświadczeniem.

Również Elisabeth chciała podzielić się swoimi wrażeniami z minionego roku i specjalnie dla uczniów napisała je w języku polskim, którego bardzo pilnie się tutaj uczyła:

„Mój rok pobytu w Warszawie minął bardzo szybko i jest mi smutno, że już muszę się pakować i wracać do domu. Nigdy nie sądziłam, że tak pokocham Warszawę, moją szkolę i moich uczniów, że chciałabym zostać tutaj jeszcze dużej.

Przez cały rok szkolny pracowałam z uczniami z różnych klas na lekcjach języka niemieckiego. Rozmawiałam z nimipo niemiecku, rozbiłam z nimi ćwiczenia oraz uczyłam ich nowych zwrotów i słówek.

Na początku było to dla uczniów trudne, ponieważ  brakowało im słów i odwagi. Ale z czasem przyzwyczaili się do mojej obecności i rozmawiało nam się coraz lepiej. Uczniom z klas 1/2, 2/2 i 3/2 pomagałam dobrze przygotować się do egzaminów z języka niemieckiego KID 1, KID2 oraz DSD1. Zależało mi również na tym, żeby uczniowie wiedzieli więcej o moim kraju, dlatego przygotowywałam prezentacje, wspólnie śpiewaliśmy niemieckie piosenki, a z klasą 2/2 zrobiliśmy projekt o Warszawie.  Film pt. „Komm, ich zeige dir meine Stadt” był prezentowany podczas pobytu uczniów z Saarlouis w naszej szkole w ramach wymiany polsko-niemieckiej.

Cieszę się, że miałam naprawdę wspaniałą opiekunkę, która zawsze mi pomagała oraz, że poznałam nowych kolegów i koleżanki, którzy byli dla mnie bardzo mili i starali się pokazać mi jak najwięcej w Warszawie. W weekendy dużo podróżowałam, ponieważ chciałam poznać Polskę, polską kulturę i jej tradycje. Mam nadzieję, że jeszcze tu wrócę.

Ten rok był dla mnie bardzo ważny. Nie tylko nauczyłam się języka polskiego, ale również zakochałam się w zawodzie nauczyciela i teraz wiem kim chcę zostać w przyszłości :)”

Elisabeth Pierz

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status