Renata Wójcik

We wtorek 20 maja w naszej szkole odbyły się prawybory do Parlamentu Europejskiego. Uczniowie, jak dorośli wyborcy, oddawali swój głos na konkretną listę wyborczą, wskazując polityków, jacy mieliby reprezentować Polskę w Parlamencie Europejskim. Organizacją wyborów zajęli się licealiści i samorząd szkolny pod kierunkiem Pani Marzeny Romanowskiej i Pana Michała Szwedo. Była prawdziwa komisja wyborcza, urna, kabina do głosowania, flagi polskie i unijna, a także, co najistotniejsze, karty do głosowania.

Chociaż szkolne eurowybory nie mają wiążącej mocy prawnej, mają charakter symboliczny, to przecież stanowią doskonałą lekcję demokracji. Kształtują postawę obywatelską młodych ludzi, ich świadomość o współdecydowaniu o losach państwa. Wreszcie to wyraźny dla młodzieży sygnał, że dorastanie to gotowość do wzięcia odpowiedzialności za swoje życie, a także za przygotowania kraju dla następnych pokoleń…

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status