Renata Wójcik

Brawo! Znowu nasi nauczyciele pokazali, że są wzorem nie tylko na lekcjach, ale i poza szkołą! Nie chodzi tu o osiągnięcia sportowe, ale o zdrowie, sprawność, wolę działania i psychikę, ducha, wzmacniane z każdym pokonanym metrem.

 

24 marca 2013 odbył się 8 Półmaraton Warszawski. Wystartowało w nim 10 142, w limicie czasowym ukończyło go 10 074. Cały dystans w poniżej 2,5 godziny przebiegli nasi wuefiści, Pani Wioletta Marczewska i Pan Jacek Baczkura, a gdyby nie kontuzja, towarzyszyłaby im też Pani Marta Dworniczuk. Co prawda, najszybciej pobiegł Kenijczyk Martin Muia Mukule, ale to już przykład wąskiej specjalizacji, w której nie chcą zamykać się nasi pedagodzy.

Półmaraton rozpoczął się w pełnym słońcu, potem pogoda zaczęła się zmieniać i dodatkowo sprawdzać wytrzymałość zawodników. Podobno nawet pan Baczkura chciał wrócić do domu po parasolkę, lecz okazało się, że to tylko plotki. Jego bojowy duch wręcz torował drogę innym biegaczom na boki rozpychając wszelkie kurzawy, zimne podmuchy wiatru, cienie zwątpienia. Jeden z uczestników potwierdził, że nawet dwa razy pan Baczkura cofnął się, pobiegł w przeciwną stronę, aby pokrzepić słowem tracących siły i motywację początkujących maratończyków. Brawo! To właśnie jest doskonały przykład olimpijskiej idei według Pierr’a de Cubertina!

A wsparcie to było potrzebne. Na 15. kilometrze, podczas podbiegu pod ul. Belwederską, nawet starzy wyjadacze długich dystansów odczuli swoje słabości – i oto w sukurs znowu przyszli im nasi nauczyciele. Pan Baczkura biegł i optymistycznie rzucał spojrzenia na najmłodszych widzów (na pewno wielu z nich imponował hartem ducha i wytrzymałością), natomiast Pani Marczewska beztrosko nuciła wiosenną piosenkę! Zmęczenie? Jakie zmęczenie? Systematyczny i rozsądnie zaplanowany trening spowodowały, że półmaraton okazał się po prostu weekendową przebieżką. I właśnie tym przygotowaniem – solidnym, rzetelnym – mogą nasi nauczyciele zaimponować uczniom. Nietrudno przecież domyślić się, że ta sama zasada dotyczy i nauki, klasówek, egzaminów.

Brawo! Exere et labora! (Ćwicz i pracuj!) Wyniki pojawią się natychmiast. Kolejna impreza biegowa, na którą nasi wuefiści zbierają chętnych, to bieg na 3,33km w ramach Orlen Maratonu – odbędzie się 20 kwietnia. Zapraszamy!

dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status