Grażyna Grzegorczyk

„Pięknie! Czyli o Festiwalu Języków Obcych w 137 LO”
Jaka jesień? Jakie przemijanie?… Absolutnie! W Schumanie, na Olgierda, kolory rozkwitały w śpiewie i muzyce, wiosna w uśmiechu, optymizm w oczach! Po prostu pięknie!
Niech żałuje, kto nie był na Festiwalu Schuman Show zorganizowanym przez nauczycieli języków obcych! Swoje umiejętności lingwistyczne w scenkach, monologach, recytacjach i piosenkach pokazali uczniowie naszego liceum. I to jak! Objawiły się talenty wokalne, aktorskie, a nawet kabaretowe! Dyrekcja reprezentowana w osobie pana Michała Szwedo na pewno z satysfakcją, dumą patrzyła na nasze pociechy!
Niezwykłe wydarzenie miało miejsce na korytarzu na II piętrze. Występy były wzbogacone ekspozycją prac plastycznych naszych uczniów (znów talenty!), a wśród widowni byli także goście spoza szkoły.
Liryczne songi, wrażliwe arpeggio, rezonans przenikliwej gitary, wreszcie – wzruszający tembr głosów poszczególnych młodych artystów – to była istna wybuchowa mieszanka typu „ciarki po plecach”… Jakże trudne zadanie będzie miało jury, by z tego grona wspaniałych talentów wskazać najlepszego wykonawcę!

A Schuman? Portret naszego patrona był na parterze… Czyżby? Przecież idee wspólnoty, dobra, piękna krążyły wokół nas jak dobry duch. Tak było, widziałem…
dzu

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status