Renata Wójcik

6 grudnia 2016 grupa naszych wyróżniających się wolontariuszy z gimnazjum i liceum w ZS 113 brała udział w Dzielnicowym Dniu Wolontariusza, który odbył się w w ZS im. P. Wysockiego przy ul. Odrowąża. Spotkanie odbyło się pod hasłem „Wolontariat daje moc”. W tym roku  Gościem Specjalnym był. ks. bp M. Solarczykiem międzynarodowy duszpasterz ludzi młodych, który opowiadał o wolontariacie i organizacji Światowych Dni Młodzieży – Kraków 2016.
Uczniowie otrzymali  podziękowania i upominki. Warto zaznaczyć, że nasza szkoła była chyba najliczniej reprezentowana, gdyż mieliśmy grupę gimnazjalistów i licealistów zgłoszoną przez nasz ZS 113 oraz grupę naszych uczniów zgłoszonych do wyróżnienia przez Ośrodek Pomocy Społecznej przy. ul. Stojanowskiej, w którym działają udzielając korepetycji młodszym kolegom ze szkół podstawowych.

LO 137 – Urszula Kacperska, Zuzanna Truszewska, Karol Piotrowski, Mikołaj Muszyński.

7 grudnia w czasie zebrań klas Gimnazjum 142  i LO 137 nasi wolontariusze, uczniowie 1 klasy liceum (Urszula Kacperska, Zuzanna Truszewska, Daria Huzar, Karol Piotrowski, Mikołaj Muszyński)
prowadzili kwestę na ufundowanie „Szlachetnej Paczki”– prezentu pod Wirtualną Choinką, częstowali rodziców przygotowanym ciastem i gorącymi napojami.
Zebrano  pokaźną sumę 1153,61 zł.oraz potrzebne rzeczy, o które proszono wolontariuszy:

Wszystkim osobom, które włączyły się w akcję bardzo dziękujemy za zrozumienie i  hojność!

Uczniowie mają zamiar pomóc zgłoszonej do akcji rodzinie: matce znajdującej się w ostatniej fazie choroby nowotworowej, samotnie wychowującej od wielu lat dwoje dorastających, uczących się jeszcze dzieci.

Podobnie jak w roku ubiegłym nawiązaliśmy współpracę z Fundacja Przyjazny Świat Dziecka. Fundacja została powołana w celu niesienia pomocy w zakresie: ochrony zdrowia, oświaty i wychowania oraz opieki społecznej, w szczególności dzieciom.
Przystępujemy do akcji w ramach projektu Fundacji pod nazwą „Przywróćmy dzieciom uśmiech”. Celem akcji jest zebranie środków finansowych na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka. Akcja polega na zbieraniu przez uczniów makulatury i przekazywaniu jej na rzecz fundacji. Fundacja otrzymane ze sprzedaży makulatury środki przeznaczy na pomoc Rodzinnym Domom Dziecka.

Pomoc będzie realizowana w szczególności przez: dofinansowanie remontów i wyposażenia placówek,finansowanie zakupu podręczników i przyborów szkolnych,zakup zabawek, opłaty za zajęcia sportowe i rekreacyjne, zakup środków higienicznych,organizowanie i finansowanie wyjazdów wakacyjnych.

8 grudnia w ramach współpracy z Fundacją przekazaliśmy 420 kg makulatury.

14 grudnia wolontariusze naszej szkoły (Karol Bednarek, Kinga Ruszczyńska, Wiktoria Lasocka, Julia Rutkowska, Dominik Piast, Mateusz Kołacz)  brali udział w akcji czytania Wiecha w 100 miejscach naszej dzielnicy na 100-lecie Targówka. Uczniowie poproszeni przez Panie radne Targówka i pracowników OPS z ul. Stojanowskiej czytali opowiadania Wiecha w sklepach w Galerii Renowa.

15 i 16 grudnia przeprowadziliśmy w szkole zbiórkę wspierając akcję „Uratuj oczko Kuby”- fundusze przekazujemy na operację ratowania oka dziecka chorującego na nowotwór.
W szkole zebraliśmy 265,74 zł. , na stronie internetowej szkoły zamieściliśmy dane umożliwiające bezpośrednie wpłaty na konto Fundacji pomagającej w ratowaniu zdrowia i życia chłopca.

AFR

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status