Renata Wójcik

12 maja 2016 roku odbył się II Wiosenny Uczniowski Festiwal Filmowy! Ten warszawski konkurs (wygrana to dodatkowe punkty na świadectwie w 3 klasie gimnazjum) został zorganizowany w naszej szkole. Powoli tworzy on tradycję niezwykłych i twórczych spotkań z X muzą.

Hasłem festiwalu było „My, 2016”, a zadaniem, które musieli wykonać uczestnicy konkursu: nakręcić film maksymalnie 25-minutowy, aby w nim widoczne było spojrzenie na naszą rzeczywistość okiem współczesnego młodego człowieka. Tematyka i technika dowolne.

Festiwal to nie tylko rozstrzygnięcie konkursu, lecz także wspólne oglądanie nadesłanych prac. To również wymiana doświadczeń, wzajemna inspiracja i satysfakcja z wykonanej pracy. Dlatego wszyscy uczestnicy festiwalu otrzymali nagrody, będące uhonorowaniem ich wysiłku i talentu.

W jury zasiadało pięć osób: pani Katarzyna Cygler (aktorka, animatorka kultury), pani Aneta Krauze (reprezentująca urząd gminy Targówek), pani Ewa Weremczuk (pedagog naszej szkoły), pan Andrzej Kamiński (kinoman, nauczyciel wf-u w naszej szkole) i Karol Kowalewski (uczeń 2 klasy naszego liceum, współtwórca Schum TV i najważniejsza postać w naszej szkolnej telewizji). Każdy juror miał swoją kartę pracy i przyznawał punkty w odpowiednich kategoriach danemu dziełu. Ostatecznie, przy bardzo wyrównanej walce, zwyciężył film „Jak jest vs jak być powinno” uczniów z Gimnazjum nr 77.  Gratulujemy!

II WUFF przebiegał w bardzo miłej atmosferze, a dzięki wsparciu Pani Dyrektor i innych pracowników szkoły stworzył swój niepowtarzalny charakter. Za rok III WUFF! Już teraz serdecznie zapraszam wszystkich uczniów do udziału w tym święcie kina. „Nakręćcie się na film!” Do zobaczenia!

Wydarzenie przygotowane we współpracy z  panią Katarzyna Cygler z Fundacji „Cały Świat w Twojej dłoni”  w ramach projektu Lokalny System Wsparcia na Targówku Mieszkaniowym.

dzu

 

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status