Urszula Nakielska

Kilka dni temu dotarła do nas miła wiadomość z XCIX LO z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Zbigniewa Herberta w Warszawie -gospodarza konkursu tłumaczeniowego poezji Zbigniewa Herberta  Pudełko Wyobraźni dla uczniów warszawskich szkół średnich.  

Z przyjemnością informujemy że w tegorocznej, dziewiątej już edycji, uczeń naszej szkoły Michał Siatkowski z kl. 2.4 zajął wysokie II-gie miejsce, co cieszy tym bardziej że – zdaniem organizatorów -poziom tegorocznego konkursu był wyjątkowo wysoki a sama rywalizacja uczniów z sześciu warszawskich liceów – bardzo wyrównana. Poezja – rzecz ulotna. Jej tłumaczenie wymaga jak wiemy – poetyckiego talentu , wyobraźni ,wrażliwości i dbałości o właściwy odbiór przez obcojęzycznego czytelnika (o umiejętnościach językowych nie wspominając). A cóż dopiero gdy tłumaczowi przychodzi się zmierzyć z utworami tak nietuzinkowego poety jak Zbigniew Herbert.  Gratulujemy i życzymy naszym uczniom dalszych sukcesów w przyszłorocznej edycji.  Well done!

TJ

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status