Renata Wójcik

W środę 23 września nasza klasa, 1A LO, wraz z wychowawczynią panią Agnieszką Kamińską oraz opiekunem panią Małgorzatą Walkiewicz udała się na wycieczkę do Zbiczna na Pojezierzu Brodnickim. Pierwsze dwa dni spędziliśmy w ośrodku wczasowym „Ryte Błota”, a trzeci w Toruniu.

Dzień pierwszy rozpoczęliśmy od porannej zbiórki pod szkołą. Gdy po trzygodzinnej podróży dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy się i resztę dnia spędziliśmy na grach i zabawach integracyjnych – było różnorodnie, ciekawie i wesoło. Wieczorem mieliśmy karaoke oraz oglądaliśmy wspólnie film.

Dnia drugiego mogliśmy miło spędzić czas, wychodząc razem na spacer do lasu. Następnie mieliśmy okazję wziąć udział w konkursie kulinarnym. Gdy podzieliliśmy się na grupy, zostały przydzielone nam produkty, z których trzeba było wykonać potrawy – przygotowaliśmy staropolskie podpłomyki, pieczone ziemniaki i cynamonowe jabłka. Po obiedzie część klasy dobrała się w pary i w towarzystwie Pani Ratownik wypłynęła kajakami na pobliskie jezioro. Natomiast reszta została na lądzie i brała udział w grach sportowych czy quizach. Dzień zakończyliśmy grą terenową, czyli podchodami i ogniskiem.

Ostatni dzień naszego wyjazdu spędziliśmy w Toruniu, zwiedzając, takie miejsca jak mury obronne miasta, krzywą wieżę, pomnik Kopernika czy sam rynek. Po czasie wolnym w Toruniu wróciliśmy do Warszawy. Wycieczkę uważamy za udaną i z przyjemnością pojechalibyśmy na nią jeszcze raz.

Izabella Kozłowska, Filip Kukla, kl. 1A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status