Na przestrzeni lat metody używane do uczenia języka obcego zmieniły się bardzo idąc z duchem czasu  łączy się naukę z zabawą i rozrywką wizualną, budując przy tym motywacje młodego człowieka do nauki i  twórczych poszukiwań.

Młodzież XXI wieku nie wyobraża sobie życie bez smartfona więc czemu nie użyć go jako skutecznego narzędzia do nauki języka? Apikacji, które umożliwiają dostęp do oryginalnych anglojęzycznych materiałów jest cały wachlarz :  nagrania BBC z ćwiczeniami, wywiady ,filmiki, nagrania TED z napisami, kanał opiniotwórczy Youtube ale też aplikacje Busuu, Quizlet czy duolingo.

Program Canva jest również bardzo ciekawym narzędziem do wykorzystania na lekcjach języka obcego , można tworzyć plakaty, ulotki, prezentacje w formie filmu, kolaże czy pocztówki.

AK.

WARSZTATY INTERAKTYWNE JĘZYKOWO-KULTUROWE BRIT UP!

Całodniowe warsztay językowe w British Council składały się z dwóch modułów:

How to think like Sherlock, czyli sposób myślenia i legenda brytyjskiego detektywa rozszyfrowana przez licealistów wspólnie z ekspertem z British Council .

Test komputerowy APTIS FOR TEENS, dzięki któremu uczniowie otrzymali oficjalny raport z opisem obecnego poziomu językowego.

https://www.britishcouncil.pl/egzaminy/aptis/aptis-for-teens

AK.

C1 Advanced i C2 Proficiency – CHALLENGE COMPLETED

 Kolejny rocznik przystąpił do egzaminów językowych osiągając imponujące wyniki !

C1 Advanced ( CAE) to prestiżowy egzamin z angielskiego potwierdzający znajomość języka na poziomie zaawansowanym, uznawany na całym świecie, ważny bezterminowo a co najważniejsze ceniony przez uczelnie wyższe, międzynarodowe korporacje i instytucje rządowe.

GRATULUJEMY !

AK.

BETTER TOGETHER THE PL + U.S. YOUTH FORUM

„Our future is not in the stars but in our own minds and hearts „

                                                          J.William Fulbright

 

Przedstawiciele klas dwujęzycznych angielskich brali udział w pierwszym polsko-amerykańskim forum dla młodzieży zorganizowanym w nowo-otwartym American Centre Warsaw na Politechnice Warszawskiej. Uroczystego otwarcia centrum i odsłonięcia tablicy American Center Warsaw dokonali Pani Ambasador Georgette Mosbacher Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz oraz Prorektor Politechniki Warszawskiej ds. Nauki Rajmund Bacewicz. Dzięki Centrum oraz sieci American Corners, młodzi Polacy będą mogli poszerzyć swoją wiedzę o Stanach Zjednoczonych i budować dobre i twórcze relacje polsko-amerykańskie.

Uczestniczyliśmy w sesji networkingowej z reprezentantami Ambasady, wojska amerykańskiego, przedstawicielami organizacji pozarządowych- Polsko-Amerykańską Fundacją Wolności i Stowarzyszeniem Alumni. Mieliśmy również okazję porozmawiać z uczestnikami projektu FLEX, którzy podczas forum brali czynny udział w panelach dyskusyjnych i chętnie rozmawiali o polsko-amerykańskiej współpracy.

To był twórczo spędzony czas.

AK.

Rozmowa z osobą z zza granicy w jej ojczystym języku zawsze przynosi wiele satysfakcji drugiej osobie. Kontakt z native speakerem pozwala nam spojrzeć na język z innej perspektywy oraz się z nim oswoić. Język angielski tak popularny na całym świecie ma różne brzmienie zależnie od dialektów, czasem trudno nam zrozumieć co mówi rozmówca przez jego nadzwyczajny akcent. Klasy dwujęzyczne naszego liceum miały okazję uczestnictwa w zajęciach z Panem Kevinem Brunerem, który jest amerykańskim ambasadorem. Odbyły się one 11.12.2020 poprzez portal Microsoft Teams. Spotkanie to uświadomiło nas na jakim poziomie języka angielskiego jesteśmy, ale to nie jedyna korzyść, którą z niego wynieśliśmy. Dowiedzieliśmy się wiele o Florydzie i o tym jak wygląda dorastanie w Ameryce. Pan Kevin poruszył tematy edukacji oraz pracy dyplomaty, do której wykonywania potrzebne jest ukończenie specjalnej szkoły. Pod koniec mieliśmy okazję zadać mu pytania oraz podzielić się naszą opinią na tematy, które wcześniej poruszył. Zajęcia te, zapewniły nam bezpośredni kontakt z językiem, a także zainspirowało do dalszego rozwijania się. Pan Kevin bowiem opowiedział nam jak łączy swoją pracę dyplomaty z podróżowaniem po świecie i robieniem zdjęć.

Olga Zakrzewska

Uczniowie naszego liceum uczestniczyli dzisiaj w cyklu National Theatre Live realizowanym przez Multikino w ramach projektu MultiCulture Britain. To już kolejne spotkanie naszych licealistów z najlepszymi brytyjskimi przedstawieniami, które są okazją do poznania brytyjskiej kultury i doskonałą lekcją język angielskiego. Tym razem nasi uczniowie mieli możliwość obejrzenia widowiskowej inscenizacji „Snu nocy letniej” Williama Szekspira. Reżyser Nicholas Hytner zamienił scenę teatru w bajkowy świat, pełen wróżek, magii i czarów. To wszystko wraz z nowoczesną muzyką, efektami świetlnymi i dobrą grą aktorską stworzyło tajemniczy świat baśni, który wzbudził w widzach ogromny zachwyt i dostarczył wiele niezapomnianych wrażeń.
AKM

angielski

EGZAMIN FCE W NASZEJ SZKOLE !

W maju 2017 roku nasi uczniowie przystąpili do egzaminu FCE – First Certificate in English, który składał się z części pisemnej i ustnej. Egzaminatorzy podkreślali wysoki poziom języka naszych uczniów.

Wyniki ogłoszono w lipcu. Wszyscy otrzymali certyfikaty a 4 osoby osiągnęły poziom C1.

Cambridge English Language Assessment przyznało nam certyfikat centrum przygotowującego do egzaminów Cambridge English.

 

First Certificate in English

DLACZEGO WARTO MIEĆ CERTYFIKAT FCE?

1) Cambridge English: First (FCE) to prestiżowy egzamin językowy potwierdzający znajomość języka angielskiego na poziomie B2, przydatny w pracy, CV i na uczelni
2) Ważność certyfikatu FCE nie wygasa
3) FCE jest uznawany w Polsce i na świecie przez uczelnie (przyda Ci się na Erasmusa) i pracodawców (ministerstwa, urzędy, korporacje)

Egzamin FCE jest oferowany w dwóch odmianach:

 • Cambridge English: First (dla osób dorosłych)
 • Cambridge English: First (FCE) dla Szkół.

Obie wersje oceniane są na tym samym poziomie, mają ten sam format egzaminu (cztery elementy) i prowadzą do tych samych kwalifikacji – FCE. Jedyna różnica pomiędzy tymi dwoma wersjami jest taka, że tematy w “wersji dla szkół” zostały dostosowane do zainteresowań i doświadczeń uczniów w wieku szkolnym.
Obie wersje FCE składają się z 4 elementów egzaminacyjnych, mających na celu sprawdzenie kluczowych umiejętności językowych:

 • Reading and Use of English
 • Writing
 • Listening
 • Speaking

 

TNT Theatre Britain to rodzaj objazdowego teatru. Teatr ten promuje angielską i amerykańską kulturę w krajach europejskich. Repertuar tego teatru jest bogaty w stare i współczesne dramaty i komedie, zaliczane już do klasyki . Wszystkie przedstawienia wystawiane są w języku angielskim. Występują w nich sami ‘native speakers’ – aktorzy, którzy na co dzień pracują na deskach angielskich teatrów. Przedstawienia teatru TNT Britain adresowane są głównie do młodzieży licealnej, która biegle włada językiem angielskim .

Przedstawienia wystawiane są w Studio Buffo dwa razy w roku.

Nasi licealiści zobaczyli następujące przedstawienia:

 • „Oliver Twist”
 • “The Canterville Ghost”
 • “Martin Luther King”
 • “The Wave”
 • “Frankenstein”
 • “A Christmas Carol”
 • “David Copperfield”
 • “One Flew Over the Cuckoo´s Nest”
 • “The Gulliver´s Travels”
 • “The Picture of Dorian Gray”
 • Udostępnij :
Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status