Renata Wójcik

Dnia 29 maja br. odbyła się w naszej szkole druga część egzaminu kwalifikacji do klasy językowej w CXXXVII LO im R. Schumana – część ustna. Po zaskakująco łatwej (choć dla niektórych przeciwnie) części pisemnej, mogliśmy spodziewać się wszystkiego.

O godzinie 11:00 pierwsi kandydaci pojawili się pod drzwiami i loteria się rozpoczęła. Można było wylosować skrajnie różniące się od siebie pod względem trudności zestawy pytań, zaczynając od tych o pogodzie, a kończąc na tych dotyczących tradycji w Wielkiej Brytanii.

Wiele osób, nawet te na co dzień śmiałe, wchodziło do pokoju ze stresem i niepewnością… Jak się później okazywało, zupełnie niepotrzebnie. Po kilkuminutowej rozmowie z egzaminatorami każdy opuszczał salę zadowolony. Teraz możemy już tylko liczyć na równie pozytywne nastawienie nauczycieli oceniających nasze zmagania i odliczać dni do ogłoszenia wyników. Trzymamy kciuki!

Maja Tkaczyk kl 3/3

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status