Grażyna Grzegorczyk

Zapytaliśmy więc naszych uczniów o zdanie abyś miał wszystko w pigułce:)

Nina: Jako osoba, której zależy głównie na nauce języków mogę z czystym sumieniem polecić Schumana. Dobry poziom nauczania oraz naprawdę fajne podejście nauczycieli pozwala na rozwój swoich umiejętności i naukę często w bezstresowej atmosferze. Ponadto nasza szkoła oferuje przygotowania do egzaminów językowych, z których sama korzystam i dzięki którym udało mi się 2 lata temu zdobyć certyfikat DSD1, a za parę miesięcy będę podchodzić do DSD2. Schuman jest również dobrym wyborem dla osób, które nie lubią nudy. Wiele wydarzeń takich jak happeningi z różnych okazji w trakcie przerw są miłą odskocznią od nauki, ale zarówno świetna opcja dla osób, które lubią się angażować i brać udział w tego typu rzeczach.  Ponadto wyjścia oraz zajęcia pozalekcyjne umożliwiają naukę danego przedmiotu czy zagadnień w praktyce oraz spotkanie z osobami, które się zajmują daną rzeczą zawodowo – to w przypadku np. wykładów z prawa, które prowadzą w naszej szkole prawnicy. Gdybym miała wybrać liceum jeszcze raz, bez wahania wybrałabym Schumana:)!

Sebastian: Jeśli chodzi o Schumana to mimo, że przeniosłem się do tej szkoły na ostatnią chwilę to tego nie żałuję. Gdybym mógł cofnąć czas to powtórzyłbym swój wybór ponownie. Dla mnie szkoła idealna to nie szkoła, która stawia tylko na wyniki, dla mnie szkołą idealną jest miejsce, gdzie nie dość że mogę się rozwijać w każdej dziedzinie to jeszcze czuję się jak w domu, ponieważ każdy traktuje siebie po bratersku oraz jest zgranie między klasą a nauczycielem. W Schumanie nie ma tylko: nauka, nauka, nauka. Mamy wiele ciekawych happeningów organizowanych przez nauczycieli lub uczniów, mamy tutoring, który pozwala nam porozmawiać z nauczycielem o wszystkim, jak chcemy i kiedy chcemy. Kiedy obudzisz mnie w środku nocy o północy i zapytasz jaka jest twoja szkoła idealna, odpowiem Ci że Schuman.

Martyna: Uczymy się równie intensywnie jak w innych szkołach, a podejście nauczycieli ułatwia przyswajanie wiedzy. Jednocześnie odróżnieniu od innych szkół, w Schumanie mamy czas na rozwijanie zainteresowań i własnych pasji poza murami szkoły.

Max: Czuje, że w Schumanie mamy wiele wolności. Poprzez stwierdzenie wolność, wydaje mi się że naprawdę jesteśmy swobodni w tym co robimy w szkole. Na lekcjach stawia się na pracę samodzielną, a nie nudne słuchanie wykładów nauczyciela przez 45 minut. Każdy uczeń może zaproponować swoją wizję na ulepszanie codziennego życia szkoły. Wystarczy zaproponować idee samorządowi uczniowskiego i jest duża szansa, że właśnie Twój pomysł będzie wkrótce zrealizowany. Do tego w szkole organizowane są różne happeningi okolicznościowe, co czyni szkołę żywą i pełną barw przez cały rok. Będąc tu rozwiniesz się i wiele osiągniesz. Taki jest nasz Schuman.

Julia: Moim zdaniem Schuman to super szkoła. Mamy dużą pulę zajęć pozalekcyjnych więc każdy znajdzie coś dla siebie, nauczyciele oprócz starannego nauczania często zabierają nas na różne lekcje poza szkołą takie jak zajęcia z fizyki czy biologii na Uniwersytecie Warszawskim. Po za tym samorząd organizuje wiele wydarzeń szkolnych, przez które nie można się u nas nudzić.

Piotr: Gdybym miał powiedzieć co cenię w życiu najbardziej powiedziałbym, że Schumana i nauczycieli, którzy podali mi pomocną dłoń, kiedy sobie nie radziłem, kiedy byłem sam i co ciekawe to właśnie nieprzypadkowy wybór Schumana znacząco wpłynął na moje życie. Ja miałem szczęście, że trafiłem do Schumana i dziękuję życiu za piękne 3 lata tutaj. Wielu ludzi pyta mnie o to samo: ale jak ty to robisz, skąd czerpiesz tę radość, a ja odpowiadam, że to proste – z Schumana. Czas spędzony w tej szkole pozwolił mi się rozwinąć, zdobyć niezbędną wiedzę i być gotowy na dorosłe życie!

Maciej: W Schumanie samorząd nauczył mnie odpowiedzialności i pilnowania swoich spraw, szczególnie, że niekiedy trzeba było też załatwić cudze. Ponadto odnalazłem w nim filozofię – kierunek, w którym dalej chcę się rozwijać. Po tylu latach, nawiązałem wiele wspaniałych przyjaźni, zacząłem zauważać, że nic nie jest czarne lub białe, stałem się świadomym obywatelem, poznałem ludzi pełnych pasji i oddanych swojej profesji. Szkoła nie tylko pomogła odnaleźć mi siebie, wspierała mnie też w dosyć burzliwym życiu prywatnym. Nie raz będę wracał do niej, nie tylko wspomnieniami ale zrobię to osobiście.

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status