Renata Wójcik

W czwartek 27 listopada publiczność „Kino Patio” zasiadła na fotelach, chrupała popcorn i chipsy, wymieniała szepty z osobami towarzyszącymi i… i pięknymi, trafnymi komentarzami w pełni zasługiwała na wysokie ocenki za aktywność! Wieczór w ZS nr 113 licealistom i gimnazjalistom upłynął na spotkaniu ze współczesnymi filmami animowanymi.

Oglądaliśmy bardzo ciekawe i mądre filmy Wojtka Wawszczyka – „Mysz”, „Bezgłowy”, „Pingwin” – z niecierpliwością czekamy na dostępność jego wspaniałej „Ławki”. Podziwialiśmy też dzieła Tomka Bagińskiego – „Katedrę” i Animowaną historię Polski” – oraz znaną produkcję Grzegorza Jonkatysa – „Arkę”. Osobne refleksje wywołały „Schody” Stefana Schabenbecka – symbolika losu człowieka, motyw homo viator.

Znów okazało się, że film to nie tylko rozrywka, ale też wartościowe poznanie i punkt wyjścia do twórczej rozmowy. No właśnie, tym razem zabrakło rodziców, z którymi tak wspaniale prowadziliśmy spotkanie przy „Dziewczynach do wzięcia” i „Męskiej sprawie”. Uwaga! Liczę na Was za tydzień! A dziś żałujcie, że Was nie było, oglądaliśmy dawny przebój z telewizji czasów PRL-u – kreskówkę „La Linea (Linia, Balum Balum)” – to włoski cykl krótkich filmów animowanych o bohaterze żyjącym w świecie wykreowanym przez linię narysowaną tajemniczą ręką. Na drodze ludzika wyrastały wciąż nowe przeszkody, a wszystkiemu towarzyszyła charakterystyczna muzyka: balum, balum. Na pewno wiele osób było fanami tych zabawnych historyjek.

Tymczasem już teraz zapraszam na NASZ FILM, czyli produkcję uczennic klasy 3/2 – „My, 2014, czyli jacy są gimnazjaliści”. Zapraszam zarówno uczniów, jak i rodziców, i koniecznie osoby, które przyczyniły się do powstania filmu! Do zobaczenia!

DZU

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status