Renata Wójcik

Rankiem 9 czerwca 2015r, klasa 2A LO zjawiła się (prawie) punktualnie na Dworcu Centralnym, by wraz ze swoją wychowawczynią, panią Ewą Balcerak, wyruszyć w drogę do Poznania. Podróż przebiegła bez żadnych problemów i już po kilku godzinach klasa znalazła się w naprawdę… deszczowym miejscu.
Pomimo tego cała grupa punktualnie zjawiła się w Muzeum Rogala, gdzie pod nadzorem dwóch prawdziwych poznaniaków z humorem poznała historię, tajniki i sposób produkcji znanych wszystkim rogali świętomarcińskich. Część uczniów miała nawet okazję osobiście sprawdzić się w produkcji tych frykasów. Na koniec każdy uczestnik dostał po kawałku świeżo wypieczonego rogala, a jednemu szczęśliwcowi udało się wygrać cały smakołyk, odgadując prawie idealnie jego końcową wagę.
Następnym punktem naszych wojaży było nowe poznańskie zoo, które zachwycało przestrzenią, widokami i wspaniałą atmosferą. Szczególnie warte obejrzenia wydały nam się słoniarnia i motylarnia. Po całym dniu emocji klasa zmęczona, ale zadowolona wróciła do hotelu, by zyskać nowe siły na kolejny dzień zwiedzania.
Drugiego dnia w planach był kilkugodzinny spacer po stolicy Wielkopolski wraz z przesympatyczną panią przewodnik. Zobaczyliśmy między innymi Stary Rynek, Muzeum Archeologiczne oraz katedrę wraz z podziemiami. Nie zabrakło również widoku słynnych poznańskich koziołków trykających się rogami na wieży ratusza.
Po długim zwiedzaniu doczekaliśmy się również czasu wolnego, podczas którego każdy w spokoju mógł kupić pamiątki i jeszcze raz, tym razem w kameralnym gronie, poznać wszystkie zakątki Starówki, a także zjeść obiad przed czekającą nas podróżą do Warszawy. Droga powrotna  minęła szybko w wesołej atmosferze i już po niedługim czasie wszyscy z uśmiechami na twarzach rozjeżdzali się do własnych domów.

Paulina Leszek, kl. 2A LO

Skip to content
This Website is committed to ensuring digital accessibility for people with disabilitiesWe are continually improving the user experience for everyone, and applying the relevant accessibility standards.
Conformance status